GOŁDAP FESTIVAL. NA ZDROWIE KULTURA

2018-05-15 13:15:07 (ost. akt: 2018-05-15 13:16:16)
W plenerze Mazurskie Tężnie Solankowe przy Promenadzie Zdrojowej... 27 maja 2018 13:00
(każda niedziela)
GOŁDAP FESTIVAL. NA ZDROWIE  KULTURA

Autor zdjęcia: mat. reklamowe zleceniodawcy

Mazurskie Tężnie Solankowe przy Promenadzie Zdrojowej w Gołdapi 27 maja 2018. Wejście na teren festiwalu od godz.13.00, koniec 21.00. Wstęp wolny.

GOŁDAP FESTIVAL NA ZDROWIE KULTURA to jednodniowy kulturalny festiwal o tematyce pro-zdrowotnej, w formule piknikowej. Lokalizacja festiwalu, który odbędzie się w bezpośrednim otoczeniu Mazurskich Tężni Solankowych zachęca do odpoczynku od miejskiego zgiełku i delektowania się gołdapskim krajobrazem lasów i jezior.
Tematem przewodnim festiwalu jest zdrowie i w związku z tym przygotowaliśmy „STREFĘ ZDROWIA I RELAKSU”, w której m.in. będzie można wziąć udział
w spotkaniach ze specjalistami (m.in. dietetykiem, psychologiem, fizjoterapeutą) zajmującymi się profilaktyką zdrowotną i zdrowym trybem życia.
Na terenie festiwalu będzie można także wykonać bezpłatne zabiegi miejscowe z krioterapii. Z kolei zwolennicy aktywnego odpoczynku będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach FIT DANCE oraz ćwiczeniach relaksacyjnych.

Gwiazda muzyczną festiwalu będzie Varius Manx &Kasia Stankiewicz.
Początek drogi muzycznej Varius Manx i Kasi Stankiewicz to płyta „Ego” z której pochodzi utwór „Orła cień”, który trafił na szczyty list przebojów , a płyta „Ego” sprzedała się w ponad 400 tys. egz., co dało jej status multiplatyny. Po tak wielkim sukcesie drogi Kasi Stankiewicz i Varius Manx się rozeszły. Fani wciąż mieli nadzieję na wspólne koncerty. I tak po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w najlepszej możliwej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu. Powstaje nowy album zespołu „ENT” - owoc wspólnej pracy ludzi, którzy odważyli się "wejść do tej samej rzeki" - a to zdarza się niezwykle rzadko. Premiera krążka odbyła się 13 kwietnia 2018. Na albumie ENT możemy usłyszeć piękne, hipnotyzujące melodie, które  zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz.  W większości kompozycji muzykom towarzyszył kwartet smyczkowy. Pierwszym singlem promującym Album „ENT” jest piękna, liryczna ballada zatytułowana „Mgła nad Warszawą”. Początek koncertu- godz.19:00.


Nie zapominamy też o najmłodszych festiwalowiczach. Ci będą mogli oddać się zabawowym szaleństwom w STREFIE „DZIECIĘCY OGRÓD”. Zostaną aktorami, sami przygotują kostiumy i odegrają role w bajkach, poznają tajniki sztuki cyrkowej i spróbują swoich sił w tańcu poi, żonglerce oraz sztuczkach
z chustami, talerzami kuglarskimi, flowerstickami Wszystko pod okiem profesjonalnych aktorów z Fundacji Edukacji Alternatywnej „Ale”.

KINO FESTIWALOWE „Perła” w Pijalni Wód Zdrojowych
Co Jest Grane 24 i Against Gravity zapraszają miłośników kina o tematyce ekologicznej. Widzowie będą mogli obejrzeć następujące filmy: „Rowery kontra samochody” reż. Fredrik Gertten, Szwecja , „Zjedz to” reż. Grant Baldwin, Kanada/USA/Wielka Brytania, „Upór natury”, reż. Jonathan Nossiter, Włochy.

STREFA KULINARNA
Tomasz Jakubiak (kulinarna gwiazda, kucharz, dziennikarz kulinarny -Dzień dobry TVN, Kuchnia +, propagator zdrowego odżywiania, promotor polskiej kuchni
i produktów lokalnych) poprowadzi pokaz kulinarny kuchni polskiej z wykorzystaniem lokalnych produktów. Dzięki obecnym na festiwalu food trackom będzie można spróbować zdrowej kuchni z różnych stron świata. Początek pokazu – godz.15:00.

WYCIECZKA ROWEROWA
Grupa Rowerowa Gołdap zaprasza do wspólnej przejażdżki rowerowej po podgołdapskim terenie.  Zbiórka o godz. 13:55 przy Pijalni Wód Mineralnych. Start
o godz.14.00. Trasa będzie liczyć  około 20 kilometrów w kierunku wschodnim gminy Gołdap. W czasie przejazdu zobaczyć będzie można mosty w Botkunach, a także ogromne drzewo w Galwieciach. Powrót do Gołdapi po około dwóch godzinach. 

Więcej informacji www.goldapfestival.pl

Kontakt z organizatorem i akredytacje: goldapfestival(at)agora.pl
Organizator: Gmina Gołdap
Współorganizator: : AGORA S.A.
Patroni: Co jest grane 24, Sanatorium Wital, Radio 5

Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB