Już za tydzień smocze łodzie wypłyną na wody Jeziora Ełckiego

2018-06-06 09:00:00 (ost. akt: 2018-06-06 09:26:39)
Już za tydzień smocze łodzie wypłyną na wody Jeziora Ełckiego

Starostwo Powiatowe w Ełku zaprasza na IX Wyścigi Smoczych Łodzi. Podobnie jak rok temu łatwiej będzie zebrać zawodników, gdyż łodzie będą 10-osobowe.

Smocze Łodzie to niesamowicie widowiskowy sport wodny pochodzący z Chin, gdzie od tysiącleci organizuje się wyścigi na tym sprzęcie. 10-osobowe łodzie świetnie sprawdzają się jako element imprez integracyjnych. Harmonijna współpraca, wykorzystywana podczas wyścigów smoczymi łodziami, to nieoceniona korzyść dla zespołu zajmującego się na co dzień sprawami firmowymi. Łódź swym kształtem przypomina potężnego smoka. Sama osada zaś składa się z dziesięciu wioślarzy, sternika na końcu łodzi oraz bębniarza na jej przedzie.

Swoje drużyny na wyścigi mogą zgłaszać samorządy, firmy, instytucje, służby mundurowe i ratownicze oraz mieszkańców miasta i powiatu. Każda załoga powinna składać się z 10 pełnoletnich zawodników plus bębniarz. Wyścigi zostaną rozegrane w jednej kategorii: otwartej – z podziałem na załogi męskie oraz mieszane. W tym przypadku wśród członków załogi muszą być przynajmniej 4 kobiety.

IX Wyścigi Smoczych Łodzi odbędą się w sobotę, 16 czerwca 2018 roku, na Jeziorze Ełckim przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku (ul. Grunwaldzka 10). Na zgłoszenia drużyn czekamy do poniedziałku, 11 czerwca br., do godziny 15.00, drogą elektroniczną na adres e-mail: informacje@powiat.elk.pl. W zgłoszeniu należy podać skład drużyny oraz wskazać kapitana wraz z numerem kontaktowym.

opr. tom

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB