Warmiński Kiermas z tradycją

2018-07-03 18:46:58 (ost. akt: 2018-07-03 18:49:03)
Inne 7 lipca 2018
Warmiński Kiermas z tradycją

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W Bałdach 7 lipca w godz. 12-19 odbędzie się XI edycja Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu, Zabawy.

Impreza nawiązuje do tradycji odpustowych na Warmii i odbywa się w historycznym miejscu, gdzie zrekonstruowano fragment dawnego traktu z Warszawy do Lidzbarka Warmińskiego, obok symbolicznych Wrót Warmii.

Według dawnych przekazów historycznych to w tym miejscu witano nowo mianowanych biskupów, którzy przejeżdżali tędy w drodze do Lidzbarka Warmińskiego, aby objąć biskupstwo. Uroczystości XI Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu i Zabawy rozpoczną się tradycyjnie o godz. 12 mszą świętą w kościele św. Jakuba w Butrynach, następnie zaproszeni goście bryczkami skierują się w stronę Wrót Warmii. Punktem kulminacyjnym będzie odsłonięcie głazów pamiątkowych o godz. 13.10 na Trakcie Biskupim oraz widowisko artystyczne o godz. 13.30 nawiązujące do historii Warmii.

W programie prezentacje regionalnej sztuki ludowej, tradycyjnego rzemiosła i lokalnej kuchni, pokazy muzealne, prezentacja starych zawodów i występy muzyczne. Na scenie pojawią się m.in. Kapela Jakubowa (godz.14), Dybzaki (godz.15), zespół Folkownia (godz. 16), Czerwony Tulipan (godz. 17) i Shannon (godz. 18). Celem Kiermasu jest promowanie Warmii, jej tradycji, zwyczajów i walorów turystycznych.

Organizatorem jest gmina Purda i Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB