Zaproszenie na Święto Gęsi do sąsiadów

2018-07-14 10:00:00 (ost. akt: 2018-07-13 11:42:20)
Inne 15 lipca 2018
Zaproszenie na Święto Gęsi do sąsiadów

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Po raz piętnasty w biskupieckim amfiteatrze odbędzie się Święto Gęsi. Impreza wystartuje w niedzielę 15 lipca o godz 14 w amfiteatrze w Biskupcu Pomorskim.

W programie dużo atrakcji kulinarnych, pokazów gotowania oraz konkurs na najlepszą potrawę z gęsiny. Gotować dla gości będzie m. in. marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Gęsina to niegdyś popularny na Pomorzu, Warmii i Mazurach drób, który w ostatnich latach przeżywa renesans. Coraz więcej restauracji ma w ofercie gęsinę, łatwiej kupić ją w sklepach. Poza przyjemnościami dla podniebienia, czekają także atrakcje dla ucha.

Na scenie o godz. 15 wystąpi zespół Babsztyl. Będziemy mogli także zobaczyć Pawła Ademejtisa z Olsztyna, który został okrzyknięty odkryciem 9. edycji programu "Mam talent". Wystąpi również Paweł Reszela ze swoim stand-upem, a gwiazdą wieczoru będą zespoły PROJEKT HUBAS I MASTERS.

Do tego animacje dla dzieci, stoiska, taniec cheerleaderek z Olsztyna, wesołe miasteczko i wystawa rolnicza.

Tego samego dnia o godz. 12 w biskupieckim kościele parafialnym pw. Jana Nepomucena odbędzie się koncert z okazji XV Święta Gęsi pod patronatem wójta gminy Biskupiec. Wystąpi olsztyński zespół kameralny Pro Musica Antiqua, znany z zeszłorocznych występów w kościele w Skarlinie. Wstęp wolny. XV Święto Gęsi odbędzie się pod patronatem "Gazety Nowomiejskiej".

mzal

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB