Nasza propozycja na weekend: koncerty w Leśniczówce Pranie!

2018-07-19 08:30:00 (ost. akt: 2018-07-19 08:26:19)
Kultura 21 lipca 2018 - 22 lipca 2018
Nasza propozycja na weekend: koncerty w Leśniczówce Pranie!

Autor zdjęcia: Archiwum Muzeum K.I.Gałczyńskiego w Praniu

KULTURA\\\ Kameralny koncert muzyki z pogranicza klasycznej i popularnej oraz najpiękniejsze pieśni operowe, operetkowe i musicalowe — taką niespodziankę dla prańskiej publiczności przygotowali na najbliższy weekend organizatorzy i artyści.

Tydzień temu pogoda spłatała nam figla. Zapowiadany na sobotę (14 lipca) koncert Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego pt. "Celuloid" nie odbył się z powodu warunków pogodowych. Mamy jednak i dobrą wiadomość — koncert ten został przeniesiony na czwartek, 2 sierpnia, na godz. 18.00. Mamy nadzieję, że tym razem deszcz nie pokrzyżuje planów i koncerty odbędą się zgodnie z naszą zapowiedzią.

Sobota, 21 lipca, godz. 18.00
– w koncercie BARDO wystąpią: Bartłomiej WĄSIK – muzyka, fortepian, elektronika oraz Barbara Kinga MAJEWSKA – słowa, głos.
BARDO to wysmakowany muzycznie a jednocześnie pełen prostoty, kameralny koncert dwójki niezwykle zdolnych artystów, wypełniony ich autorskimi pieśniami z piękną harmonią i przestrzenną głębią podkreślaną elektroniką, czystymi jak kryształ, balansującymi na granicy muzyki klasycznej i popularnej. Muzyka, która wydaje się napisana specjalnie do wykonywania na prańskiej, nadjeziornej i leśnej scenie.

Barbara Kinga Majewska jest znakomitą śpiewaczką, absolwentką wokalistyki i pedagogiki muzyki w Hochschule für Musik Detmold, studiowała śpiew solowy w Royal Academy of Music w Sztokholmie i muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Nominowana do PASZPORTU POLITYKI 2015 w kategorii Muzyka Poważna. Według magazynu Wysokie Obcasy jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce w 2016 roku. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, DAAD, Bertelsmann Stiftung, Richard-Wagner-Stiftung, Werner Richard – Dr. Carl Dörken Stiftung, Hans und Stefan Bernbeck Stiftung. Finalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego NEUE STIMMEN. Uczestniczka pierwszej edycji programu Instytutu Muzyki i Tańca Nowa Twarz Muzyki. Prawykonała kompozycje Aleksandry Gryki, Marcina Stańczyka, Andrzeja Kwiecińskiego, Wojciecha Blecharza, Sławomira Wojciechowskiego, Karola Nepelskiego, Joanny Woźny, Lukasa Ligetiego, Adama Walickiego, Jasona Buchanana, Juliana Lembke. W operze Pawła Mykietyna Czarodziejska Góra w reżyserii Andrzeja Chyry kreuje partię Kławdii Chauchat. W polskiej premierze opery Olgi Neuwirth Lost Highway wciela się w postać Renee i Alice. Od września 2016 r. stała felietonistka miesięcznika Ruch Muzyczny.

Bartłomiej Wąsik – pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu międzynarodowych konkursów oraz Paszportu Polityki 2014, Gwarancji Kultury przyznawanej przez TVP Kultura i zdobywca tytułu Polak z Werwą. Jest współzałożycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik. Występował niemal w całej Europie, Azji, obu Amerykach. W 2010 roku debiutował w Carnegie Hall i Chicago Symphony Hall, prezentując opracowania utworów Chopina, które krytycy opisali jako “absolutnie genialne”. W 2011 roku, podczas debiutu w Filharmonii Berlińskiej, wraz z kwartetem Kwadrofonik wykonał m. in. autorską aranżację Święta Wiosny Igora Strawińskiego na dwa fortepiany i perkusję. Projekt artysty Nowa Warszawa, czyli dwanaście na nowo zaaranżowanych piosenek o Warszawie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i publiczności, jednocześnie rozpoczął artystyczną przyjaźń ze Stanisławą Celińską i Royal String Quartet. Jest laureatem dwóch nagród Fryderyka jako Lutosławski Piano Duo oraz Kwadrofonik.
Bilety: 30 zł

Niedziela, 22 lipca, godz. 12.00
– Zabawy z Zieloną Gęsią, czyli specjalna oferta dla dzieci: teatralno-plastyczno literackie zajęcia warsztatowe. Czas trwania: ok. 1 godz. Prowadzenie: Grażyna Nalewajek.
Bilety: 10 zł

Niedziela, 22 lipca, godz. 17.00


– XXXV edycja koncertów “Muzyka u Gałczyńskiego”. Po raz pierwszy w leśniczówce Pranie koncert najpiękniejszych pieśni operowych, operetkowych i musicalowych, w wykonaniu utytułowanych śpiewaków, solistów Warszawskiej Opery Kameralnej i Teatru Wielkiego w Warszawie.
W programie: poezja K. I. Gałczyńskiego w interpretacji Andrzeja PRECIGSA i muzyka: Leszek ŚWIDZIŃSKI, Beata WARDAK, Aleksandra ŚWIDZIŃSKA, Ramona REY – śpiew oraz Zespół La Boheme de Varsovie: Paulina Stateczna – fortepian, Michał Kłosiewicz – skrzypce, Maja Helber – flet, Rafał Kozyra – perkusja
Bilety: 17 zł (normalny), 12 zł/os. (dla rodzin z dziećmi do lat 18)


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB