Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych jest Grupa WM Sp. z o.o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

"Premiera w Teatrze przy Stoliku" w Olsztynie

2018-08-01 13:36:14 (ost. akt: 2018-08-01 13:51:14)
KulturaTeatr 6 sierpnia 2018
Premiera w Teatrze przy Stoliku w Olsztynie

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

6 sierpnia Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur zaprasza na kolejną "Premierę w Teatrze przy Stoliku" w Olsztynie.


W poniedziałek 6 sierpnia, godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury na ulicy Erwina Kruka 3 odbędzie się kolejna "Premieręa w Teatrze przy Stoliku"


Jest 1.III.1953 r., noc. Ławrientij Pawłowicz Beria, szef KGB, czeka na gościa w swoim gabinecie. Jest nim dziennikarka Washington Post, Anna Hewlance. Spotkanie przebiega dość nietypowo: wywiad przeplata się z próbami uwiedzenia dziennikarki, zaś z jej strony – sugestią, że Beria zamordował chorego, ale przez to nie mniej groźnego Józefa Stalina. Anna jedzie do biura Stalina, zaniepokojony Beria udaje się w ślad za nią. Anna twierdzi, że Stalin upił się i śpi. Osobliwy flirt przeplatający polityczny dyskurs trwa dopóki nie okaże się, że Wuj Józef (Stalin) nie żyje. Jak ma postąpić Beria? Czy dowiemy się, kim była Anna Hewlance i co naprawdę zdarzyło się w nocy, cztery dni przed oficjalnym komunikatem o śmierci Stalina?

Nad całością czuwa Elżbieta Lenkiewicz, wieloletni kierownik literacki Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. „Dobranoc wujku Józefie” autorstwa kanadyjskiego dramaturga Davida Elendune, w przekładzie Bogusławy Plisz-Góral przeczytają: Marzena Bergmann, Grzegorz Gromek.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB