XXV Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla Rolnictwa”

2018-08-27 16:56:35 (ost. akt: 2018-09-02 12:16:28)
Inne 1 września 2018 - 2 września 2018
XXV Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla Rolnictwa”

Duża oferta maszyn rolniczych, gospodarstw ogrodniczych oraz prezentacja rękodzieła i sztuki ludowej, a do tego swojskie jedzenie i atmosfera pikniku. To tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na zwiedzających podczas XXV Jesiennych Targów Rolniczych „Wszystko dla rolnictwa”.

Impreza odbędzie się w dniach 1-2 września 2018 r. na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie przy ulicy Jagiellońskiej 91. To już dwudziesta piąta odsłona Jesiennych Targów Rolniczych, które od wielu lat odbywają się na terenie W-MODR w Olsztynie. Targi te cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Olsztyna i okolic ale również przyciągają zwiedzających z całego regionu. Corocznie targi odwiedza około 200 wystawców i ponad 30 tysięcy zwiedzających. Ze względu na swoją długą historię Jesienne Targi Rolnicze na stałe zagościły w kalendarzu jesiennych imprez odbywających się w naszym mieście. Targi te nie są skierowane jedynie do rolników. Coś dla siebie znajdą zarówno mieszkańcy wsi i obszarów wiejskich jak również działkowcy oraz właściciele ogrodów, posesji i balkonów.

Podczas targów będzie można się zapoznać z ofertą przygotowaną przez producentów maszyn i urządzeń rolniczych, ciągników a także z ofertą firm zajmujących się wyposażeniem budynków inwentarskich. W bogatym programie targów znajdzie się pokaz: roślin oraz artykułów szkółkarskich, i ogrodniczych, oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Nie zabraknie także szerokiej oferty rozsad warzyw i ziół oraz nawozów, nasion i środków ochrony roślin, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków. Nowym elementem, który wprowadzamy do programu Tragów są, prowadzone przez profesjonalistów w swojej branży, pokazy projektowania i budowy ogrodów, aranżacji balkonów i tarasów przydomowych.

Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie można skorzystać z porad fachowców. Odwiedzający targi ze strony specjalistów uzyskają pomoc na temat sposobu pielęgnacji roślin czy zagospodarowania i aranżacji przestrzeni w ogrodzie oraz wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich ze środków krajowych i unijnych. Swoją radą i pomocą będą też służyć przedstawiciele instytucji i organizacji związanych z rolnictwem i obszarami wiejskimi, na czele z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, którego pracownicy będą udzielać porad z zakresu technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki rolnictwa, rachunkowości, Wspólnej Polityki Rolnej oraz wiejskiego gospodarstwa domowego i agroturystyki.

Na tegorocznych Jesiennych Targach Rolniczych odbędzie się prezentacja instalacji wykorzystujących odnawialne źródła do produkcji energii cieplnej i elektrycznej, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób zwiedzających targi.

Zgodnie z tradycją, nie zabraknie twórców rękodzieła, sztuki ludowej oraz smacznej kuchni regionalnej. Zaprezentowana zostanie szeroka gama misternie wykonanych wyrobów rękodzielniczych zarówno użytkowych jak i artystycznych począwszy od biżuterii oraz kompozycji wykonanych na bazie ziół, przez galanterię drewnianą, po naczynia toczone na kole garncarskim, wyroby z wikliny czy meble ogrodowe. Na miłośników swojskiego jedzenia czekać będą domowe wędliny, smalec ze skwarkami i świeży, wiejski chleb - wszystko według tradycyjnych, regionalnych receptur. Nie zabraknie także miodów pozyskanych z warmińsko – mazurskich pasiek.

Serdecznie zapraszamy do Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie na ulicę Jagiellońską 91 w dniach 1-2 września 2018 r. w godzinach od 9 do 17, jednocześnie życząc wielu wrażeń i satysfakcji – Wystawcom ze sprzedaży a Zwiedzającym z dokonanych zakupów.


Tagi:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsztynianin #2569483 | 1 wrz 2018 10:50

    Super. Uwielbiam te targi.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. olsztynianin #2569482 | 1 wrz 2018 10:50

    Super. Uwielbiam te targi.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz