Koncert zespołu Smutne Piosenki - "Dziki ogród"

2018-09-03 15:01:52 (ost. akt: 2018-09-03 15:08:39)
MuzykaKulturaInne 9 września 2018
Koncert zespołu Smutne Piosenki - Dziki ogród

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Koncert odbędzie się niedzielę (9 września) w godzinach 19:00 – 21:00 w Galerii Sowa na ulicy Zamkowej 2 w Olsztynie.

To będzie pierwszy koncert zespołu Smutne Piosenki w Olsztynie, podczas którego usłyszą Państwo materiał z ich debiutanckiej płyty, "Dziki ogród". Tytuł ten świetnie oddaje zawartość wydawnictwa - to plątanina gatunków, emocji, nastrojów i tematów, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Budzącą zainteresowanie nazwę zespołu najlepiej tłumaczy w swej recenzji albumu Dionizy Piątkowski: "Dziwią się pewnie słuchacze koncertów, gdy Smutne Piosenki nie przedstawiają się „dołującymi” brzmieniami, ale jazzującą nostalgią. Można odnieść wrażenie, że Smutne Piosenki wyrywają się jazzowi, tworząc nową, muzyczną jakość: pełną poetyckiej melancholii, subtelnych artystycznych skojarzeń i brzmień, jakiejś nowej, „jazzowej poezji śpiewanej”.

Smutne Piosenki mają na koncie dziesiątki koncertów oraz sukcesy konkursowe, m. in.siedem nagród na Zimowej Giełdzie Piosenki 2017 w Opolu, nagrodę w kategorii "Muzyka" na FAMA 2017 i II miejsce w eliminacjach do opolskich Debiutów. Chętnie biorą udział w projektach muzyczno-społecznych. Podczas Projektu 5 zmysłów pracowali z niewidomymi dziećmi, a podczas jego finału w reżyserii Katarzyny Stoparczyk (Trójka) mieli okazję akompaniować Wojciechowi Waglewskiemu, Novice i Budyniowi. Ostatnio brali udział w muzykoterapeutycznych Ulicznych Scenach Muzycznych oraz grali z Chórem Międzypokoleniowym Teatru Polskiego w Poznaniu. Jesienią czekają ich nowe wyzwania pokazujące, jak wszechstronnymi i wrażliwymi są muzykami.


Bilety do nabycia w galerii w cenie:
15 zł w przedsprzedaży
20 zł w dniu koncertuKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB