„Hydroformy 2” w Olsztyńskim Planetarium

2019-02-17 18:13:51 (ost. akt: 2019-02-17 20:54:39)
Jedna z „Hydroform"

Jedna z „Hydroform"

Autor zdjęcia: Henryk Cirut

Kolejna odsłona słynnego cyklu Henryka Ciruta zostanie pokazana w poniedziałek o godz. 17.30 w holu na parterze Planetarium.

„Hydroformy”, czyli formy plastyczne związane z wodą, zostały po raz pierwszy pokazane przez Henryka Ciruta w Galerii Rynek MOK w roku 2016. Na uwagę zasługuje fakt, że obiekty pokazane na zdjęciach Ciruta są wyłącznie wytworem Natury. Artysta penetruje okolice rzek i jezior Warmii i Mazur, poszukując niezwykłych ujęć fotograficznych, które tworzą - nieraz bardzo zaskakujące - kompozycje przestrzenne.

Kolejna odsłona „Hydroform" miała miejsce w OPiOA rok temu, a teraz olsztyński fotografik zaprasza nas na trzecie spotkanie z obrazami „namalowanymi” przez zamarzniętą wodę.

Nowy cykl fotografii, powstały w ciągu ostatnich dwóch sezonów, został nazwany „Hydroformy 2”, ponieważ prezentowane obecnie obrazy różnią się od tych z poprzednich wystaw. - Tamte były naprawdę zimne i odpychające swoją niedostępnością, teraz udało się wydobyć z lodu ciepłe barwy i uczynić go bardziej przyjaznym - mówi Henryk Cirut. - Zapraszam na kontemplację zapisu trwania w milczeniu i ciszy. Ta „cieplejsza odsłona lodu” to doświadczenie uspokojenia, przezwyciężenia chaosu życia, strachu i zgiełku - podsumowuje artysta.

Wernisaż został przygotowany w związku z inauguracją w Olsztynie VI Dni Seweryna Pieniężnego organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

łcp

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB