Ray Wilson zagra w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych

2019-04-03 15:47:50 (ost. akt: 2019-04-03 15:51:32)
Ray Wilson zagra w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Ray Wilson podczas koncertu, który odbędzie się 10 kwietnia o godz. 20.00, zaprezentuje zarówno twórczość solową jak i tę związaną z grupą Genesis. Od utworów sięgających początków istnienia zespołu, poprzez późniejsze, przełomowe kompozycje oraz te, które współtworzył na albumie “Calling All Stations”.

Szkocki wokalista zagra także utwory znane z jego solowych projektów: Guaranteed Pure, Stiltskin czy CUT. Na pewno nie zabraknie wielu niespodzianek, ale o tym trzeba się przekonać osobiście.

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 r. zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Dzięki oryginalnej barwie głosu, przywrócił grupie artystyczny charakter, bardziej kojarzony z czasami gdy przed mikrofonem w zespole stał Peter Gabriel. Wcześniej, w 1994 r., debiutujący zespół Stiltskin z Rayem Wilsonem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów. Był numerem 1 w Wielkiej Brytanii. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak: Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB