Parada Łodzi zakończyła Lotniczą Majówkę 2019 [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-05-13 07:46:28 (ost. akt: 2019-05-13 11:16:07)
Parada Łodzi zakończyła Lotniczą Majówkę 2019 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Niedziela (12 maja) była drugim i ostatnim dniem tegorocznej Lotniczej Majówki. Jednym z ostatnich elementów imprezy, która – mamy nadzieję – ponownie odbędzie się w Iławie za rok, była Parada Łodzi wodami Małego Jezioraka.

Kulminacja wydarzeń związanych z Lotniczą Majówką 2019 nastąpiła w sobotę, a głównym punktem programu było oczywiście podniebne show. Do tego mnóstwo stoisk tematycznych i imprezy towarzyszące (jak np. spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim, Tadeuszem Sznukiem i Witoldem Sokołem w Grand Hotel Tiffi).


W sobotę pogoda nie zawiodła organizatorów i widowni, choć jeszcze ok. godz. 10 zapowiadało się na deszcz. Na szczęście, opadów nie było. Pogodowy limit szczęścia chyba wyczerpał się w niedzielę, kiedy doszło do Parady Łodzi, pokazu ratownictwa iławskiego WOPR oraz pikniku rodzinnego.

Deszcz nie każdemu odpowiada, być może z tego powodu w paradzie jednostek pływających „tłumów” nie było, jednak jak na pierwszy raz i nie do końca przyjazną aurę, nie ma co narzekać.

W tegorocznej popłynęli m.in. młodzi żeglarze z MOS-u Iława, osady smoczych łodzi (Drakens i Smoki Jezioraka), WOPR oraz kilka łodzi motorowych. Mimo niepewnej, deszczowej aury iławianie przyszli na nadbrzeże Małego Jezioraka, by obejrzeć Paradę Łodzi. Przybyła, właściwie przypłynęła też amfibia. Przyszłoroczna Parada Łodzi powinna mieć jeszcze liczniejszą obsadę.

O ile oczywiście dojdzie do kolejnej Parady Łodzi, czyli w ogóle jeśli dojdzie do kolejnej edycji Lotniczej Majówki. Mamy nadzieję, że mające krótką jeszcze historię, ale już posiadające mnóstwo zwolenników wydarzenie nie zniknie z iławskiego kalendarza. To byłaby duża strata dla turystycznego miasta. Świadectwem tego, co Iława ma dzięki Lotniczej Majówce, są choćby tablice rejestracyjne aut, które w sobotę zaparkowały w okolicach Dzikiej Plaży. „Blachy” z wielu powiatów odległych od tego miasta – nad Jeziorak przyjechali miłośnicy lotniczych pokazów z wielu miejsc Polski. Za rok pewnie chętnie by tu wrócili...

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. J #2731210 | 176.97.*.* 13 maj 2019 09:13

    Olsztyńska majówka blado wypadła, nie ma wojska to i nie było grochówki

    ! - + odpowiedz na ten komentarz