Pobiegną, pojadą na rowerach, pomaszerują

2019-08-22 15:21:59 (ost. akt: 2019-08-23 08:49:43) Artykuł sponsorowany
Pobiegną, pojadą na rowerach, pomaszerują

Bądźcie tego dnia aktywni, przyłączcie się do tej akcji! W niedzielę 1 września na plaży miejskiej w Olsztynie odbędzie się już piąta edycja sportowej imprezy charytatywnej „Kilometry Pomocy Michelin”. Dobra zabawa i adrenalina gwarantowane!

Tym razem uczestnicy będą aktywni dla serc. Pobiegną, pojadą na rowerach i pomaszerują, a każdy pokonany przez nich kilometr firma Michelin zamieni na złotówki.

Celem imprezy jest wyposażenie Oddziału Kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala w urządzenie do badania krzepliwości krwi – tromboelastografu – wykorzystywanego przy operacjach kardiochirurgicznych i w anestezjologii.

- Tromboelstografu nie ma obecnie w żadnym szpitalu w regionie. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie byłby więc pierwszą placówką, która dysponowałaby tym niezwykle potrzebnym pacjentom aparatem - wyjaśnia dr n. med. Piotr Żelazny, ordynator Oddziału Kardiochirurgicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. - Może on również służyć innym oddziałom chirurgicznym czy pacjentom oddziału ratunkowego i intensywnej terapii. Możliwości aparatu mogą być także wykorzystane w diagnostyce chorób z zaburzeniami krzepnięcia oraz u pacjentów z ciężkimi schorzeniami, np. w niewydolności wątroby, nerek. Badanie krwi tromboelastografem można wykorzystać w codziennej praktyce klinicznej w wielu dziedzinach medycyny. Dostępność tego badania jest w Polsce ograniczona, choć powinna stać się rutynowa – dodaje dr Żelazny.Zawodnicy tegorocznych „Kilometrów Pomocy Michelin” wystartują w czerech dyscyplinach - w rajdzie rowerowym dla dorosłych, marszu nordic walking, biegu dla dorosłych i młodzieży oraz biegu dla dzieci. Pierwsze konkurencje rozpoczną się o godz. 10, natomiast na godz. 14.30 zaplanowano finał, podczas którego ogłoszona zostanie suma datków uzbieranych podczas całego dnia. Na najmłodszych uczestników oraz kibiców czekać będą na plaży miejskiej dodatkowe atrakcje zorganizowane przez Michelin - dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, euro bungee, curling na plaży oraz rodzinne zabawy sportowe na trawie. Zaplanowano też występy i animacje na scenie. Honorowymi gośćmi tej części imprezy będą przedstawiciele Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Olsztynie oraz władz lokalnych.
Organizatorzy informują, że w dniu imprezy w godz. 9.30-11.30 wystąpią utrudnienia w ruchu przy ul. Miłej.
Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB