Koncert Petra Zarudnego w Domu Mendelsohna

2019-09-02 13:39:29 (ost. akt: 2019-09-02 13:42:07)
Muzyka Olsztyn, Centrum Dialogu Międzykulturowego Dom Mendelsohna,... 5 września 2019 18:00
(każdy czwartek)
Koncert Petra Zarudnego w Domu Mendelsohna

Autor zdjęcia: Mat. organizatora/ Fundacja Borussia

Fundacja Borussia zaprasza na koncert Petra Zarudnego. Muzyk wystąpi 5 września 2019 r. o godz. 18:00 w Centrum Dialogu Międzykulturowego Dom Mendelsohna przy ul. Zyndrama z Maszkowic 2 w Olsztynie.

Petro Zarudnyj to pochodzący z Równego ukraiński muzyk, autor tekstów, poeta, lider znanego alternatywnego zespołu rockowego Merva - grupy znanej daleko poza granicami Ukrainy, która w 2006 r. zdobyła III miejsce w międzynarodowym konkursie „Global Battle Of The Bands”.

Petro Zarudnyj jest autorem pieśni, które wykonuje po ukraińsku, ponieważ jego zdaniem jest to język mistyczny i tajemniczy.

Teksty o głębokich znaczeniach podkreślone są interesującym brzmieniem gitary. Koncert Petra Zarudnego to pierwsze tego rodzaju w Olsztynie spotkanie z mniej znanym w Polsce nurtem alternatywnej muzyki z Ukrainy.

Wydarzenie odbywa się w ramach realizacji projektu „Regiony bez granic”. Celem projektu jest popularyzacja wybranych aspektów kultury dwóch regionów partnerskich województwa warmińsko-mazurskiego: Obwodu Rówieńskiego na Ukrainie oraz Departamentu Côtes-d'Armor we Francji.

Organizator: Fundacja Borussia

Wsparcie finansowe: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wstęp wolny!


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #2787250 | 77.111.*.* 6 wrz 2019 16:38

    Cześć Panowie :) ,Mam na imie Monika i mam 25 lat jeżeli masz ochotę Napisz do mnie na www.wyspakobiet.eu/monika25 jeśli jesteś miłośnikiem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Milutko :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz