Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych jest Grupa WM Sp. z o.o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Marek Bieńczyk gościem Planety 11

2019-09-23 17:19:42 (ost. akt: 2019-09-23 17:20:36)
Marek Bieńczyk gościem Planety 11

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Bieńczykiem, które odbędzie się w piątek, 27 września o godz. 17 w Planecie 11 (al. Piłsudskiego 38).

O swojej twórczości mówi, że choć nie są to teksty łatwe, to jednak pisane dla zwykłych ludzi. Marek Bieńczyk to prawdziwy humanista, łączący wiele dziedzin nauki.

Pisarz, eseista, historyk literatury, tłumacz, enolog; laureat Nagrody Literackiej Nike 2012 za zbiór esejów "Książka twarzy". Studiował romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje jako historyk literatury w Instytucie Badań Literackich PAN. Wykłada też w Studium Literacko-Artystycznym na UJ w Krakowie. Współpracownik "Tygodnika Powszechnego". Znawca literatury polskiego romantyzmu i współczesnej humanistyki francuskiej.

Jego debiutem naukowym była rozprawa „Czarny człowiek. Krasiński wobec śmierci” (1991), zaś swoją twórczość literacką rozpoczął od książki „Terminal” (1994). Kolejne jego publikacje to powieść „Tworki” (1999) oraz zbiory esejów, m.in.: „Melancholia. O tych co nigdy nie odnajdą straty” (1999), „Przezroczystość” (2007), „Jabłko Olgi, stopy Dawida” (2015) i ostatni „Kontener” (2018), za który został nominowany do Literackiej Nagrody Nike 2019. Bieńczyk jest również znanym koneserem wina, a swojej oryginalnej pasji dał ujście w wydanej w 2018 r. książce „Wszystkie kroniki wina”. Tłumaczył z języka francuskiego między innymi książki Milana Kundery, Emila Ciorana i Rolanda Barthes'a.

Spotkanie z Markiem Bieńczykiem poprowadzi Ewa Zdrojkowska.



Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB