Jakie drinki się teraz pije i jakie drinki piją olsztynianie?

2019-10-23 13:24:45 (ost. akt: 2019-10-24 17:33:43) Artykuł sponsorowany
Jakie drinki się teraz pije i jakie drinki piją olsztynianie?

Zdecydowanie coraz więcej Polaków woli korzystać z weekendowych atrakcji miasta niż spędzić ten czas w domu. Lokali gastronomicznych, pubów, klubów przybywa, a my coraz częściej je odwiedzamy.

Gdy słyszę od innych barmanów jak wyglądały karty alkoholi, i co ludzie najczęściej zamawiali to możemy zdecydowanie powiedzieć, że gusta się zmieniają-mówi Patrycja Staniszewska, barmanka z Manhattan Pub w Olsztynie.
Mieszkańcy Olsztyna częściej otwierają się na nowości, jeżeli chodzi o decyzję związane z tym co będą pić w lokalu. Wiemy zdecydowanie więcej na temat drinków niż kilka lat temu. Ludzie rzadziej decydują się na „wódkę z colą" albo „z jakimś sokiem". Są ciekawi nowych alkoholi i pytają o drinki z karty, szczegółowo dopytując się chociażby o ich skład i smak.
Na pewno, przynajmniej w naszym lokalu, można postawić tezę, że na wyszukane drinki częściej decydują się ludzie młodzi, a w tym raczej kobiety niż mężczyźni. Lecz nie jest to reguła.
W naszym lokalu karta zawiera około 15 drinków, oczywiście serwujemy ponadczasowe klasyki, które są rozpoznawalne w każdej części świata takie jak Mojito czy Tequila Sunrise. Ale oczywiście jako barmani zawsze służymy radą i chętnie według wskazówek gościa przygotujemy coś specjalnego, co wpasuje się w jego gust. Bardzo nas cieszy kiedy gość zdaje się na naszą wiedzę i doświadczenie i możemy przygotować coś według naszej inwencji twórczej specjalnie dla niego. Jest to zawsze poważny test naszych umiejętności, nie tylko tych praktycznych związanych z wykonaniem, ale dopasowania drinka do naszego gościa.
Sezon letni jest zdecydowanie momentem kiedy ludzie chętniej kuszą się na kolorowe, orzeźwiające drinki, wtedy królują koktajle z dużą ilością cytrusów i mięty. Numerem jeden jest oczywiście Mojito.

http://m.wm.pl/2019/10/orig/m3-586161.jpg

W Polsce, wśród alkoholi wysokoprocentowych, króluje wódka. Tak samo w drinkach ludzie chcą iść najczęściej w smaki, które znają albo w nazwy, które są najpopularniejsze, wśród nich niezawodna klasyka jak: Sex on the Beach. Ludzie zdecydowanie są wzrokowcami i coś musi przykuć ich uwagę. Jednym z najczęściej kupowanych drinków z naszej karty jest Extravaganza, która robi niesamowite wrażenie ze względu na to że jest trójwarstwowa. Odpowiedni garnish drinka i możemy poczuć się jak na tropikalnej plaży! Wśród panów i ich wyborów przeważa whisky, najczęściej pita z colą, bądź spritem. Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskuje też gin, już nie tylko w połączeniu z tonikiem, ale również z wermutem czy z sokami owocowymi. Woda gazowana również się świetnie łączy z tym alkoholem. Genialnym przykładem jest klasyczny Tom Collins, ale także wszelkie jego wariacje świetnie orzeźwiają. Nasi goście częściej przekonują się do nowszej wersji ginu. Jest to różowy gin o smaku malinowym, stanowi on świetną alternatywę dla osób, którym nie odpowiada jałowcowy smak tego alkoholu.


Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB