Galeria Warmińska i Aura: komunikat w sprawie koronawirusa

2020-03-11 16:22:41 (ost. akt: 2020-03-11 16:30:37)
Galeria Warmińska i Aura: komunikat w sprawie koronawirusa

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Aura Centrum Olsztyna i Galeria Warmińska wprowadziły szereg rozwiązań, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa (COVID-19). 

"Zarówno w Aurze jak i Galerii Warmińskiej zostały umieszczone dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk oraz instrukcje dotyczące dokładnego ich mycia. Płyny te znajdują się przy toaletach i strefie restauracyjnej.  W tej ostatniej wprowadzono szereg dodatkowych obostrzeń: tace są myte w najwyższej dopuszczalnej dla nich temperaturze, strefy restauracyjne są sprzątane za pomocą specjalnych środków dezynfekujących. Odkażane są m.in. blaty, poręcze, uchwyty. To samo dotyczy toalet.

Zobacz także: UWAGA! Działalność instytucji miejskich w Olsztynie w związku z koronawirusem UWAGA! Działalność instytucji miejskich w Olsztynie w związku z koronawirusem
W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu imprez masowych, zamknięciu placówek edukacyjnych i kulturalnych informujemy o środkach...
Po zamknięciu Aura i Galeria Warmińska są starannie wietrzone, a w najbliższym czasie zaplanowana jest ich dezynfekcja za pomocą ozonowania. Wymienione zostaną także filtry w systemach klimatyzacyjnych.  

Kierownictwo obu galerii prosi klientów, by zgodnie z zaleceniami ekspertów starali się dokonywać transakcji bezgotówkowych i bezwarunkowo przestrzegali wszelkich instrukcji dotyczących zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa.

W obu galeriach do końca marca zostały odwołane publiczne wydarzenia. A w związku z rządową decyzją o zamknięciu instytucji kultury w Aurze kino Helios oraz biblioteka Abecadło będą nieczynne w dniach 12-25 marca. Zarząd Multikina w Galerii Warmińskiej na ten moment nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu ws. zamknięcia.

Kolejne działania obu centrów handlowych będą podejmowane w zależności od rozwoju sytuacji zdrowotnej w naszym kraju. Kierownictwo Aury i Galerii Warmińskiej zapewnia, że dostosuje się do wszelkich oczekiwań służb sanitarnych, które będą miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa klientom obu centrów" - czytamy w komunikacie.