Biegi Jakubowy i Świętojański. Kiedy odbędą się te imprezy?

2020-04-28 15:55:35 (ost. akt: 2020-04-28 16:06:12)
Sport 23 sierpnia 2020
Biegi Jakubowy i Świętojański. Kiedy odbędą się te imprezy?

Autor zdjęcia: MN

Są decyzje związane z jednymi z ważniejszych imprez biegowych, jakie odbywają się w stolicy Warmii i Mazur. Pewne jest, że nie odbędą się w zaplanowanych wcześniej terminach.

Bieg Jakubowy to marka sama w sobie. Setki uczestników, nie tylko z Olsztyna i regionu, co roku wybiegają na trasę, której start i meta zlokalizowane są na Starym Mieście. Bieg Świętojański jest nowością, ale oryginalna pora - to bieg nocny - sprawia, że już pierwsza edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła jednak, że wszelkie aktywności, zgromadzenia, imprezy masowe nie mogą odbywać się aż do odwołania. To sprawiło konieczność zmian w kalendarzu wydarzeń i weryfikacji wcześniejszych planów.

Zapisy na Bieg Świętojański zostały wstrzymane, a o dalszych krokach organizatorzy będą informować w późniejszym czasie. To wielkie święto ulicznego biegania miało się odbyć 20 czerwca.

- Trwały zapisy i treningi, gotowe były wzory medali, niestety COVID-19 wymusił na nas wstrzymanie przygotowań - mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nieco inaczej wygląda sytuacja dotycząca XVIII edycji Biegu Jakubowego. Ten miał się odbyć 26 kwietnia, jednak zdecydowano o przeniesieniu startu na 23 sierpnia. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej. W przypadku tego biegu rejestracja także została wstrzymana, a najnowsze informacje będą przekazywane na bieżąco.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (28 kwietnia) wydaniu m.in.

Jarosław SzunejkoZwolnienie nawet e-mailem
Dziś rząd ma zająć się tzw. tarczą antykryzysową 3.0. Kolejna wersja tarczy, która ma chronić firmy i miejsca pracy, nie napawa optymizmem, a już na pewno pracowników, bo szef będzie mógł nas zwolnić, wysyłając nam e-mail.

Wrócili zmęczeni i bardzo dumni
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lub. trwała normalna służba. Nagle22 kwietnia nadeszła wiadomość o alarmowym wyjeździe do pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Dowódca zmiany wyznaczył pięciu ludzi...

Za rękę i pod rękę nie wolno
Rząd złagodził nieco obostrzenia związane z pandemią. Nie musimy już siedzieć w domu. Śmiało możemy pojechać samochodem na wycieczkę za miasto, pójść na rower czy umyć samochód w myjni, nie narażając się przy tym na mandat.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB