Nie będzie Złotej Tarki i Soundlake Festivalu

2020-06-05 11:42:00 (ost. akt: 2020-06-06 10:30:42)
Złota Tarka 2016 — początek parady zespołów

Odwołano imprezy masowe

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Zapadła decyzja co do odwołania w tym roku wszystkich imprez masowych. Zatem i większość letnich wydarzeń musi zostać odwołana lub przeniesiona na późniejszy termin.

Czwarty etap odmrażania gospodarki dotyczy również kultury. - Rząd podjął decyzje, które zakazują nam organizowania imprez masowych - mówi Lidia Miłosz, dyrektor Iławskiego Centrum Kultury. Zatem nie odbędą się duże koncerty w formule imprez masowych, organizowane przez ICK.
Nie odbędzie się żaden duży koncert z okazji Dni Iławy, ale dyrektorka zapewnia, że święto miasta zostanie uhonorowane, tym bardziej że w tym roku obchodzimy 715-lecie. - Pracujemy nad formułą B.
Jeżeli nie zmienią się wytyczne, to nie odbędzie się koncert zespołów rockowych 25 lipca, Old Jazz Meeting Złota Tarka oraz Soundlake Festival.
>>>>Dyrektorka podkreśla fakt, że całe środowisko artystyczne zmaga się obecnie z problemami, również pracownicy ekip technicznych, menadżerowie, organizatorzy wydarzeń.
Jednocześnie trwają prace nad tym, by w kinie "Pasja" ponownie wyświetlano filmy. Na stronie internetowej ICK czytamy:


Bez problemu dokonaliśmy ustaleń z naszymi dystrybutorami. Repertuar na najbliższe tygodnie został utworzony i obecnie wprowadzamy go do systemu rezerwacyjnego. Ponadto konstruujemy w systemie makietę sali, za pomocą której będziecie mogli dokonać wyboru interesującego Was miejsca z pominięciem foteli niedostępnych ze względu na konieczność zachowania odpowiedniego odstępu pomiędzy oglądającymi. Tworzymy również regulaminy, komunikaty dla publiczności oraz wytyczne dla pracowników, by każdy wiedział, co ma robić.

Poza tym ICK nadal działać będzie w internecie.
>>>>Wiele samorządów i firm już wcześniej odwołało organizowane przez siebie imprezy masowe. Już wiadomo, że nie odbędzie się na przykład coroczna Bitwa pod Grunwaldem, a z lokalnego podwórka - Festiwal nad Jeziorakiem w Siemianach.


Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (5 czerwca) wydaniu m.in.


Za te pieniądze trudno jest przeżyć
Coraz częściej słychać głosy, że za te pieniądze nie da się żyć. Pieniądze, które są wypłacane rodzicom jako zasiłek opiekuńczy na dzieci do lat 8.

Marta Chełchowska Maturzyści czasów pandemii
Marta Chełchowska i Olaf Serafin. Są młodzi, ambitni i mają za sobą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Oboje skończyli XII LO w Olsztynie, a w poniedziałek napiszą egzamin maturalny. O swoich sukcesach i planach na przyszłość rozmawiają z Darią Bruszewską-Przytułą.

Marek Behan, kierownik sekcji ds. szczepień ochronnych w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w OlsztyniePrzeciwnicy niech zamilkną
— Ludzie czasem potępiają szczepionki, choć kompletnie nie wiedzą, o czym mówią. Dopiero, gdy ofiarami pandemii staną się znajomi i członkowie rodzin — przychodzi otrzeźwienie — mówi Marek Behan, epidemiolog, kierownik sekcji szczepień ochronnych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB