XXV Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii na Warmii i Mazurach

2021-03-20 12:30:01 (ost. akt: 2021-03-25 16:23:15) Artykuł sponsorowany
 XXV Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii na Warmii i Mazurach
 20-31 marca 2021

XXV Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii na Warmii i Mazurach 20-31 marca 2021

Autor zdjęcia: Centrum Polsko-Francuskie

Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie zapraszana 25. edycję Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii na Warmii i Mazurach, które odbędą się w formie online w dniach 20-31 marca2021 r. W tym roku organizatorzy proponują wirtualną podróż do francuskojęzycznej Szwajcarii. Kraj słynie z pięknych krajobrazów, luksusu, zegarków, czekolady, sera i banków, jednak jest wiele rzeczy, których o nim nie wiemy.O kulturze i tożsamości tego wyjątkowego kraju opowiedzą zaproszeni goście: podróżnicy, autorki książek o Szwajcarii, znanych blogów, czy publikacji naukowych, którzy swoje prywatne i zawodowe życie związali z tym krajem.

Przed podróżą do Helwecji, 20 marca, w Międzynarodowy Dzień Frankofonii, koncert online największych przebojów francuskich artystek XX i XXI wieku w wykonaniu Justyny Bacz z zespołem. „Femmes, czyli kobiety”, muzyczny spektakl, na który składają się utwory z repertuaru znanych francuskich i francuskojęzycznych artystek: Edith Piaf, Juliette Gréco, Dalida, Céline Dion czy Zaz. Piosenki w interpretacji Justyny Bacz, zaśpiewane w oryginalnych wersjach językowych oraz polskich, autorskich przekładach, układają się w opowieść o kobiecie i ważnych momentach jej życia.

A na zakończenie pasjonująca opowieść o najsłynniejszym fryzjerze wszech czasów, ojcu nowoczesnej sztuki fryzjerskiej, jednej z najbarwniejszych i najciekawszych postaci paryskich „szalonych lat dwudziestych”. Marta Orzeszyna, znawczyni literatury i kultury francuskiej, autorka książki „Antoine de Paris. Polski geniusz światowego fryzjerstwa (Dom Wydawniczy REBIS, 2019) odsłania życia Antoniego Cierplikowskiego,który w poszukiwaniu sławy i fortuny opuszcza rodzinny Sieradz i wyrusza do Paryża.

PROGRAM
- Na wszystkie wydarzenia do(w)stęp BEZPŁATNY
- Wszystkie wydarzenia TRANSMITOWANE na ŻYWO na profilu FB Centrum Polsko-Francuskiego: https://www.facebook.com/centrumpolskofrancuskie/

Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB