III FESTIWAL SOUND SYSTEMÓW OLSZTYN 2007

2007-02-12 00:00:00

2-3.03, Heaven Club - Boomtown, Olsztyn. Po rocznej przerwie wznawia swoją działalność Olsztyński Festiwal Sound Systemów. Podczas poprzednich edycji wystąpiła czołówka polskiej sceny i brytyjskie gwiazdy.

Tegoroczny skład gwarantuje udaną imprezę. Festiwalowi patronuje Prezydent Olsztyna, Czesław Jerzy Małkowski.Program:

02.III. 2007 Olsztyn, Heaven Klub start: 17.00 bilet: 25 zł
- Sculpture Sound System feat. DJ Romi
- Olsztyn Reggae Amatorz Sound System feat. DJ Lary, DJ Voyczool
- W Gorącej Wodzie Kompany Sound System
- Love Sen-C Music Sound System
- DJ Feel-X Sound System feat. Bas Tajpan & Bob One
- Joint Venture Sound System
- Ghetto Priest
- Hornsman Coyote - Serbia

03.III. 2007 Olsztyn, Klub Boomtown start: 20.00 bilet: 8 zł
- Sculpture Sound System feat. DJ Madzix
- Olsztyn Reggae Amatorz Sound System feat. DJ Lary
- Singledread Sound

Wiecej o festiwalu >>> www.reggae.olsztyn.pl

O zespołach:

Sculpture Sound System, DJ Romi, DJ Madzix

DJ Romi pochodzi z Węgorzowa, rezyduje w Warszawie. Założyciel prężnie działającego od 5 lat Sculpture Sound System. Jego mieszanka imprezowa to przede wszystkim dancehall, hip-hop i reggae, a sety to połączenie dobrej techniki miksowania z melodyjnymi skreczami. Często występuje z wokalistami i muzykami sesyjnymi. Wkrótce więcej na www.djromi.net

Członkiem kolektywu Sculpture jest także DJ Madzix - rezydent klubu Boomtown wystąpi u boku Singledread i DJ'a Larego (ORASS) w sobotę.

Olsztyn Reggae Amatorz Sound System feat. DJ Lary, DJ Voyczool
Animatorzy kultury i zarazem pionierzy reggae w Olsztynie. DJ Lary - nauczyciel angielskiego i szef klubu Boomtown, DJ Voyczool - artysta plastyk i muzyk. ORASS to pierwszy olsztyński sound system, elegancka selekcja w stylu old-school mix. Rezydenci środowych zajęć z reggae-rytmiki w BT. DJ Lary również w sobotę w klubie Boomtown obok DJ Madzixa i Singledread.


W Gorącej Wodzie Kompany Sound System
Założony w 2002 roku przez dwójkę DJ's : SL i NDW

DJ SL - etatowy DJ Jeden Osiem L. Z zespołem występował w Polsce i za granicą. (Nowy Jork, Chicago, New Jersey, Londyn, Bohum, Egipt). Z WGW gra hip-hop, funk soul, dancehall, dubstep. Aktualnie przygotowuje się do wydania pierwszego mikstape'u na którym znajdą się czołowi artyści z pogranicza muzyki grime i dubstep z elementami roots i dub.

DJ NDW - Współpracuje z rodzimą muzyczną stajnią Palma Records, której korzenie sięgają hip-hopu jednak interesuje go o wiele szersze spektrum muzyczne: zarówno stary soul jak i nowoczesne elektroniczne dubowe brzmienia. Notoryczny poszukiwacz dobrej muzyki, kolekcjoner płyt, fan turntablismu. Realizator dźwięku i producent. Koncertował z członkami niezależnej wytwórni Mik Muzik m.in. na festiwalu Era Nowe Horyzonty.


Love Sen-C Music Sound System

Najstarszy polski sound system grający imprezy nieprzerwanie od 1989 i niezmiennie promujący nowe style muzyczne na trwałym fundamencie reggae. Ich znakomite występy łącza mistykę roots z nowoczesnymi brzmieniami dancehall. Muzycy Love Sen-C Music jako pierwsi w Polsce grali jungle oraz d'n'b, współtworzyli także jedną z pierwszych polskich kapel hip-hop'owych SEX RAPort. Członkowie LSM W połowie lat 90-tych założyli dystrybucję Tam Tam Records, dzięki której stało się możliwe zapraszanie zagranicznych gwiazd na występy do Polski (Michael Rose, Fun Da Mental). W latach 2005 i 2006 LSM wygrał najbardziej prestiżowe pojedynki sound systemów - Sound Clash w Poznaniu. Obecnie skład Love Sen-C Music tworzą: King Stress, Silva Dread, DJ OK!, Rasta Sepomatik, Jr Stress oraz NattyB.

DJ Feel-X Sound System feat. Bas Tajpan & Bob One
DJ Feel-X (Mad Crew i Kaliber 44) tym razem w doborowym towarzystwie Bas Tajpana (Ushat / Abbajah / Mustafari) i Bob One.

DJ Feel-X jest obecny na scenie od 1995r. Na swoim koncie ma udaną kolaboracje z legendarnym Wzgórzem-YaPa-3, następnie z Kalibrem 44. Nagrywał też z wykonawcami spoza nurtu hip-hop. Jego pasją są mixtape'y, których ukazało się kilka na nieoficjalnym rynku od 1999r. DJ, producent, animator, organizator, selektor. Obecnie koncertuje m.in. z: Abra dAb'em, Gutki'em, Jamal'em, Kapelą ze wsi Warszawa... Skreczował na płytach Kazika, Kultu, czy Vavamuffin. Klasyk gatunku, posiada w Olsztynie własną publiczność i bandę przyjaciół.

Bas Tajpan

Pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w dąbrowskim składzie hip hopowym Batalia (ich utwory można znaleźć na składankach Magazynu Klan). Następnie współpracował z Jajonaszem, IGS`em (nagrane razem z Gutkiem- To co możesz dać, Protest, Wybory), szerszej publiczności znany właśnie z owych nagrań. Obecnie współpracuje z Ushat Sond System(z BenJAHminem I jako ABBABAJAH I) oraz Dj Feel X w ramach Dj Feel X Sond System (Grubson, Meter). Bas nagrywa swoją solową płyte dla Siła Z-pokoju Version Records.

Bob One

Wokalista soundsystemu Rub Pulse, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiej sceny reggae/dancehall. W dorobku ma kilka wydawnictw płytowych (m.in. singiel "Salam", oraz współpraca z legendą brytyjskiego dubu - JAH FREE i udział w projekcie "Polski Ogień") oraz występy u boku takich gwiazd reggae jak Gentleman, czy Tippa Irie. Świetnie odnajduje się zarówno w rootsowych piosenkach, jak też w energetycznym raggamuffin. Bob One to gwarancja dużej energii na scenie i mocnego, czytelnego przekazu.

Singledread Sound

Specjalizują się w selekcji ragga i dancehall z lat 70-tych i 80-tych - najgorętszego okresu rozwoju tego stylu na Jamajce, ale w swoich poszukiwaniach sięgają też chętnie do najnowszych jamajskich nagrań. Grają w tzw. świadomym stylu - "Conscious Reggae". W skład wchodzą: Malik, Gwoździu, Czapla - selekcja i efekty, MadMike i Olamonola - MC.

Grali na wspólnych imprezach z m.in.: Horace'em Andy'm, Mad Professorem i Zion Train. Wydali własny singiel na winylu 7". Singledread Sound będzie gwiazdą drugiego dnia Festiwalu, wystąpi w klubie Boomtown obok DJ'a Larego (ORASS) i DJ'a Madzixa (Sculpture Sound System).


Joint Venture Sound System

Pionierzy polskiej sceny sound system, prezentują radykalne brzmienia muzyki roots: elektro dub, old school dub, world club beat, asian beats, reggae nowe i stare - bez komercji, poszukujące, radykalne w brzmieniu, nie uciekające od dorobku nowoczesnej sceny elektronicznej czerpiącej z tradycji reggae dub i world music, otwarte na wpływy różnego rodzaju, bez granic. Ich sety w dużej mierze opierają się na utworach, które rzadko usłyszeć można w trakcie występów innych polskich sound systemów. Dużo wersji specjalnych, niepublikowanych, specjalnie nagranych dla JVSS dubplate-ów, remixów, efektów własnej twórczości remixerskiej Activatora i jego Studia Czarna Wołga / Studia As One. Na przestrzeni lat JVSS zagrali setki imprez w całym kraju i zagranicą. Są współproducentami cyklu kompilacji "Dub Out Of Poland".

Activator to jeden z najbardziej doświadczonych obecnie polskich specjalistów od dźwięku live - zwiedza świat jako dub master / inżynier dźwięku Kapeli Ze Wsi Warszawa.
Pracuje również m.in. z Paprika Korps, Maleo Reggae Rockers, Izrael/Magnetosfera czy Vavamuffin, nagłaśniając ich koncerty i realizując płyty.

DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I, założyciel JVSS, to selektor muzyki, jednocześnie MC i sceniczny performer.

Hornsman Coyote (Eyesburn) - Serbia

Hornsman Coyote z Belgradu działa na scenie od około 17 lat, grając z zespołami reggae, hip hop i hardcore takimi jak Del Arno, Sunshine, Dead Ideas, Shappa i Burning Sounds -instrumentalnym zespołem reggae jazz., który założył razem z najlepszymi muzykami z Belgradu... W 1994 założył swoją własną grupę hardcore/reggae Eyesburn, która po wydaniu 7 albumów, europejskiej trasie oraz współpracy z Maxem Cavalera (Sepultura, Soulfly) stała się sztandarową grupą na Bałkanach. Pracował również poza Serbią - kolaborował z Soulfly przy albumie "Dark Ages". Można go zobaczyć na video ich utworu "Inner Spirit" i z czołowym serbskim producentem hip-hop Skywikluh oraz francuskim MC King Kyll, tworząc dwa albumy pod nazwą Shappa. Latem 2006 r. pracował w Londynie nad instrumentalnymi utworami inna "warrior dub stylee" z jego puzonem w roli głównej. Produkcją tych utworów zajął się Jerry Lions (Twinkle Brothers, Jah Shaka Fasimbas, Terrortone Sound System). Grał również w łagodnych dancehallowych utworach produkowanych przez londyńskiego DJ™a Daddy Ranksa i wokalną grupę Best Kept Secrets. Ostatnio z sukcesem pojawił się na scenie w Belgradzie z Dub Syndicate.

Będzie grał na żywo na puzonie w trakcie sound systemów Joint Venture Sound System + Ghetto Priest i zaprezentuje kilka utworów ze swojego nowego albumu, w tym utwory napisane przez Ghetto Priesta. Będzie to druga wizyta tego znakomitego muzyka w kraju nad Wisłą - w 2004 roku gościł w Polsce z Soulfly.

Ghetto Priest

Były piłkarski chuligan z wojskowym doświadczeniem, rabuś i więzień. Ksiądz z getta przez dłuższy czas znany był jako członek kolektywu On-U Sound. Ghetto Priest i składu koncertowego African Head Charge. Obecnie MC sound systemu jednego z największych mistrzów produkcji dub reggae z Londynu - Adriana Sherwooda. Poprzednią wizytę artysty w Polsce udokumentowała TVP Kultura. Etatowy głos Asian Dub Foundation - wspólpracuje z The Underwolves, Sinead O'Connor, Groove Armada, Juno Reactor i Jamesem Hardway'em. Do współpracy przy realizacji pierwszej solowej płyty Vulture Culture zaprosił m.in.: Simona Bogle'a, Juniora Delgado, Carltona "Bubblersa" Ogilvie, Dr. Das z Asian Dub Foundation oraz syna Lee Scratch Perry'ego - Omara! W 2006 roku na winylu ukazał się jego kolejny solowy album Beyond Flesh, wyprodukowany razem z legendarną ekipą producencką Conscious Sounds i wydany nakładem Seek Jah First.

Olsztyński koncert Artysty jest częścią polskiej trasy koncertowej.

Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.