Olsztyński Pryzmat przyłączył się do Bruku

2010-07-01 00:00:00

Organizatorzy Bruk Festivalu zaprosili do współpracy olsztyńską Pracownię Tańca Pryzmat. 3 lipca ok. godz. 20:00 na scenie Przy Aptece Pryzmat zaprezentuje spektakl pt: „Tuż za rogiem czai się pustka”.

Spektakl: „Tuż za rogiem czai się pustka”
Pracownia Tańca PRYZMAT
choreografia: Katarzyna Grabińska
3.07.2010 ok. godz. 20:00

Pracownia Tańca PRYZMAT działa przy Domu Kultury AGORA SM Pojezierze w Olsztynie od 2007 roku. Założycielem, instruktorem i choreografem grupy jest Katarzyna Grabińska. PRYZMAT to grupa pasjonatów sztuki tanecznej, która wciąż rozwija się, eksperymentuje i poszukuje nowych kierunków wyrazu artystycznego. Prezentowane choreografie obrazują techniki tańca, jakie na co dzień PRYZMAT wykorzystuje i doskonali w swoich projektach czyli jazz, modern, taniec współczesny.

Tytuł i czas trwania spektaklu: „Tuż za rogiem czai się pustka”, czas: 20 min.

(spektakl zdobył min. nagrodę główną oraz nagrodę dla choreografa podczas prezentacji tańca współczesnego MŁODE FORMY, Mrągowo 2010)

Choreografia: Katarzyna Grabińska

Opis spektaklu:
Zwykle tam są. Czasami zanikają. Nic nie widzimy w miejscu, gdzie powinni być, gdzie zwykle są. A może to my obawiamy się bliskości. Może potrzeba bliskości czyjejkolwiek powoduje, że wyciągamy ręce i łapiemy za te najbliższe – czasami zupełnie nam obce.O PRYZMACIE:

Z misją popularyzacji tańca w regionie, PRYZMAT realizuje różnorodne projekty taneczne. W marcu br., odbyła się premiera współpracy z muzykami Elżbietą i Andrzejem Mierzyńskimi, której efektem była realizacja spektaklu muzyczno-tanecznego „GŁÓD”. Kilkakrotnie PRYZMAT miał również przyjemność wzięcia udziału w produkcjach telewizyjnych min. nagranie do programu „Kawa czy Herbata” TVP1(w ramach projektu Eksplozja Ruchu przy współpracy Urzędu Miasta Olsztyn) czy nagranie do programu Winda Regionu pt. „Modern przez PRYZMAT” TVP Olsztyn.

PRYZMAT na scenie tańca współczesnego wielokrotnie nagradzany, nieustannie zdobywa uznanie osób profesjonalnie związanych z ruchem teatru tańca w Polsce i zagranicą.

Osiągnięciami grupy jest m.in.
• wyróżnienie podczas X Konfrontacji Tańca Współczesnego, Konin 2009,
• nagroda główna dla zespołu oraz dla choreografa podczas IX Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych, Bydgoszcz 2009
• Nagroda główna oraz nagroda dla choreografa podczas prezentacji tańca współczesnego MŁODE FORMY, Mrągowo 2010

Strona zespołu www.pryzmat-taniec.pl
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.