Orientacja.pl
Home

Zapraszamy na Powiatowe Wieczory z Poezją. W tym roku odbędzie się pięć spotkań

2017-06-09 12:42:48 (ost. akt: 2017-06-09 17:27:04)
Lidia Sadowa

W tym roku także pozeję będzie czytała Lidia Sadowa

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

25 czerwca rozpoczną się tegoroczne Powiatowe Wieczory z Poezją. Impreza ma charakter cykliczny i w tym roku odbędzie się po raz piąty. 

Zobacz także: Zakończyły się Powiatowe Wieczory z Poezją. Lidia Sadowa i Bernard Żóralski w Iłowie [zdjęcia, film] Zakończyły się Powiatowe Wieczory z Poezją. Lidia Sadowa i Bernard Żóralski w Iłowie [zdjęcia, film] Ostatnie spotkanie w ramach IV edycji Powiatowych Wieczorów z Poezją odbyło się w Iłowie-Osadzie (7 sierpnia).


Zadanie jest finansowane ze środków Powiatu Działdowskiego, a realizowane przez Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury: Miejskim Domem Kultury w Działdowie, Miejską Biblioteką Publiczną oraz Miejsko-Gminnym  Ośrodkiem Kultury w Lidzbarku.

Spotkania będą odbywać się w plenerze w niedzielne wieczory. Początek spotkań zaplanowano na godz.18.00.
Na tegoroczne Powiatowe Wieczory z Poezją zapraszamy do Działdowa oraz Lidzbarka.

W Działdowie miejscem spotkania będzie Park Honorowych Dawców Krwi przy MDK Działdowo, ul. Wolności 64, w Lidzbarku pomost nad małym jeziorkiem, ul. Garbuzy.


Plan występów jest następujący:


25 czerwca 2017 r w Działdowie wystąpi aktorka Marta Kalmus-Jankowska, a ze sceny usłyszymy wiersze młodych poetów ze Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. U boku aktorki wystąpią Joanna Sadowska, Paweł Kamiński, Karol Laskowski oraz Dariusz Giżyński.

2 lipca 2017 r. w Lidzbarku będzie gościł aktor Piotr Cyrwus, a u jego boku wystąpi Teresa Dwórznik-Romańska.

9 lipca 2017 r. w Lidzbarku wystąpi aktorka Lidia Sadowa. Będzie to spotkanie poświęcone przypomnieniu twórczości literackiej zmarłego w ubiegłym roku Zbigniewa Rzeszutko.  

16 lipca 2017 r. w Działdowie wystąpi aktor Mariusz Bonaszewski. Na scenie wraz z nim zobaczymy Janinę Dzenis.

30 lipca 2017 r. zakończymy tegoroczne Powiatowe Wieczory z Poezją występem aktora Przemysława Sadowskiego. Aktor przedstawi utwory autorstwa wielu lokalnych poetów, a tematem przewodnim będzie "Kobieta w poezji ". Towarzyszyć mu będzie Renata Buczyńska - prezes SDKS, która podsumuje pięć lat istnienia projektu Powiatowe Wieczory z Poezją.  

W razie niepogody miejscem spotkania w Działdowie będzie Miejska Biblioteka Publiczna  (ul. Wolności 64),  a w Lidzbarku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku.

Plakaty i szczegółowe informacje już wkrótce.
Organizatorzy  serdecznie zapraszają na spotkania z aktorami i poezją.

Renata Buczyńska, SDKS
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

To jest uproszczona, mobilna wersja serwisu Orientacja.pl. Zachęcamy do odwiedzenia także pełnej wersji serwisu Orientacja.pl, dostosowanej do różnej wielkości ekranów.

2017 © Orientacja.pl