Orientacja.pl
Home

Jarmark św. Brunona i Święto Miast Partnerskich

2017-06-19 14:35:27 (ost. akt: 2017-06-19 14:36:37)
Jarmark św. Brunona i Święto Miast Partnerskich

Autor zdjęcia: mojegizycko.pl

W niedzielę 2 lipca zapraszamy na na plażę miejską w Giżycku na Jarmark św. Brunona i Święto Miast Partnerskich "Na styku kultur". Będą kulinaria, rękodzieło i międzynarodowe występy artystyczne.

W pierwszy weekend lipca tradycyjnie w Giżycku Jarmark św. Brunona, któremu towarzyszyć będzie druga edycja wielokulturowego Święta Miast Partnerskich w Giżycku.

Na Jarmarku nie zabraknie artystycznego rękodzieła i tradycyjnych wyrobów kulinarnych, podobnie jak w latach ubiegłych zaprezentuje się kilkadziesiąt stoisk. W ramach wydarzenia wyeksponowane będą również stoiska miast partnerskich Giżycka – z ukraińskiego Dubna, Trok na Litwie i Grodziska Mazowieckiego. Na scenie wystąpią zespoły zarówno z Polski jak i zagranicy, by przybliżyć mieszkańcom Giżycka oraz turystom język, gwarę, tradycyjne pieśni oraz tańce naszych partnerów. Zapowiada się barwne, radosne, przepełnione przyjaźnią i tolerancją święto odmiennych kultur.

W programie:
godz. 13.00 – 13.15 – oficjalne otwarcie imprezy przez burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza wspólnie z przedstawicielami miast partnerskich – Trok na Litwie, Dubna na Ukrainie oraz Grodziska Mazowieckiego, prezentacja zespołów artystycznych z miast partnerskich.

godz. 13.15 – 16.00 – wystąpią zespoły z Dubna, Trok, Grodziska Mazowieckiego i Chór z Kwerfurtu w Niemczech,
godz. 15.00 KRYWAŃ

Stoiska od godz. 13.00. Zakończenie imprezy ok. godz. 16.30.

mojegizycko.pl

To jest uproszczona, mobilna wersja serwisu Orientacja.pl. Zachęcamy do odwiedzenia także pełnej wersji serwisu Orientacja.pl, dostosowanej do różnej wielkości ekranów.

2017 © Orientacja.pl