Skowyt w Szczytnie

2013-04-03 12:36:40 (ost. akt: 2013-04-03 12:38:20)
Muzyka Szczytno, Przepompownia, ul. Pasymska 20a 12 kwietnia 2013 20:00
Skowyt w Szczytnie

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Marcin Mielnik

W piątek (12 kwietnia) w pubie Przepompownia w Szczytnie wystąpi zespół Skowyt.

Skowyt to zespół ukształtowany, dojrzały artystycznie, z mocnymi, punk-rockowymi riffami i wyrazistymi acz kontrowersyjnymi tekstami. Znakiem rozpoznawczym Skowytu, są charakteryzujące się olbrzymią ekspresją i niespotykaną u innych kapel spontanicznością koncerty. W dwóch słowach - to zespół grający ostry, garażowy, bezkompromisowy rock. W grudniu 2011 r., nakładem wydawnictwa Ars Mundi ukazał się debiutancki album, zatytułowany "Achtung, Polen!". Płytę nagrano w Studio Serakos w Warszawie, pod okiem Roberta i Magdy Srzednickich. Piosenki "Jest nas dwóch", "Ona jest nazi", "Achtung, Polen!", bardzo często goszczą na antenie Antyradia ("Ona jest nazi", "Achtung, Polen!", a ostatnio także „Pokolenie Chuj” były "Nr 1" na liście Antyradia – TurboTop).

Piosenki Skowytu grano ponadto m.in. w PR3 (utwór "Jest nas dwóch" znalazł się na składance Piotra Kaczkowskiego - MiniMax 6), Radio Roxy FM, RDC, Radio Kampus. Ciekawym wydarzeniem w życiu zespołu był udział na składance z muzyką inspirowaną do gry Wiedźmin – setki tysięcy dołączonych do zestawu startowego egzemplarzy płyt powędrowało – dosłownie – na cały świat.

Skowyt występował m.in. na Ursynaliach, APSurdaliach, Kiconaliach, na Seven Festival w Węgorzewie, oraz na festiwalach muzyczncyh: Rock In Minsk (nagroda główna, nagroda publiczności), FMR Rockowisko w Hajnówce (nagroda główna), Around The Rock (I nagroda). Zespół świetnie sprawdza się w roli supportu – występował m.in. przed Dezerterem, Farben Lehre, R.U.T.A, Proletaryatem, Muńkiem Staszczykiem. Skowyt aktywnie funkcjonuje w internecie: na YouTube - łącznie ponad 100 tys. odtworzeń (z czego połowa przypada na zrobiony własnymi środkami teledysk do "Ona jest nazi"). Autorem okładki oraz całego projektu graficznego płyty, jest jeden z najzdolniejszych rysowników komiksowych młodego pokolenia – Marcin Podolec (autor albumów „Kapitan Sheer”, „Czasem”).

Skład zespołu:
Łukasz Mach – śpiew
Marcin Sikora – gitara basowa
Arek Ślesicki – gitara elektryczna
Janek Zasztowt – perkusja

Pub Przepompownia w Szczytnie ( ul. Pasymska 20 a). Start o godzinie 20.00 bilety: 10 zł

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB