Energiczna kapela The Rookles w Kętrzynie

2013-05-08 15:00:19 (ost. akt: 2013-05-08 15:04:59)
Muzyka Kętrzyn, City Club, ul. Lanca 3 17 maja 2013
Energiczna kapela The Rookles w Kętrzynie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Otwocki zespół The Rookles, najlepsza polska kapela „beatlesowska” młodego pokolenia zagra w piątek, 17 maja w City Clubie. Miłośników klasycznego rocka ponownie zaprasza „Kultury Troche...”.

Młoda formacja z Otwocka The Rookles narodziła się w marcu 2011. Od początku swojego istnienia w naturalny sposób cechuje się świeżością, energią, nieopisaną radością z gry, brytyjskimi skojarzeniami, harmoniami wokalnymi, rasowym brzmieniem, ale przede wszystkim melodiami, których słuchacz staje się więźniem już po pierwszym przesłuchaniu.

Muzyka The Rookles to unikalne połączenie britpopu, indie rocka i funky, a znakiem rozpoznawczym formacji są beatlesowskie harmonie wokalne i świadome czerpanie z tradycji mersey beatu i korzennego rock and rolla. Zespół ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów, a wśród nich m.in.: finał konkursu Skoda Auto Muzyka, dwa koncerty na żywo w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, występ w charakterze gwiazdy na V Ogólnopolskim Festiwalu Beatlemania - filmowanym przez BBC London oraz występ podczas Seven Festival w Węgorzewie w 212 roku. Sympatycy telewizyjnych show muzycznych powinni kojarzyć ich także z bieżącej edycji „Must Be The Music”, w której młodzi muzycy dotarli do półfinału.

The Rookles tworzą: Hubert Gawroński – gitara/wokal, Piotr Szczegielniak – gitara/wokal, Maciek Samul – bas/wokal i Kamil Sędek – perkusja/klawisze.

W roli supportu zagra działający od 2012 roku przy MGOK w Sępopolu zespól Red Lipstick, kierowany przez pana Janusza Bieńkowskiego. Tworzą go również uczennice gimnazjum i szkół ponad gimnazjalnych: Anna Konarzewska – gitara/wokal, Klaudia Piorun – gitara/wokal, Joanna Kowalska – gitara oraz Małgorzata Wiewiór – gitara/wokal. Muzyka, jaką wykonuje Red Lipstick to przede wszystkim połączenie bluesa i klasycznego rocka. W swoim repertuarze zespół ma zarówno własne kompozycje, jak i standardy, przy których wychowało się niejedno pokolenie.

Szczegóły:
17 maja 2013, godz. 19:00
Kętrzyn, City Club
Bilety: 10 PLN (dostępne w City Clubie)

mat. Organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB