Marsz dla Życia i Rodziny

2013-05-21 09:44:13 (ost. akt: 2013-05-21 09:45:25)
W plenerzeInne Olsztyn 26 maja 2013
Marsz dla Życia i Rodziny

Autor zdjęcia: Anna Wysocka

W najbliższą niedzielę, 26 maja, w Olsztynie odbędzie się II Marsz dla Życia i Rodziny. Poprzedzi go msza święta o godz. 15 w katedrze św. Jakuba.

Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie w Olsztynie po raz drugi zaprasza do radosnego marszu i wspólnej zabawy tych, dla których życie i rodzina są najważniejszymi wartościami. Gdy rok temu odbył się pierwszy marsz, organizatorzy nie spodziewali się takiego tłumu: ok. 1,5-2 tysięcy uczestników, w tym rodziny z dziećmi, dużo młodych ludzi. W czasie Marszów dla Życia i Rodziny nie ma haseł politycznych: prawo do życia i wartość rodziny są niezależne od przynależności partyjnej, wyznania religijnego czy pochodzenia.

Marsz ma być „świętem rodzin” — manifestacją radości z posiadania rodziny, spotkaniem osób, które wyznają te same wartości. Przyłącz się do tej wyjątkowej inicjatywy! Przejdźmy wspólnie ulicami Olsztyna. Powiedzmy swoją postawą „Tak” dla życia i rodziny!

Marsz wystartuje o godz. 16.15 sprzed ratusza na starówce. Trasa przebiegnie ulicami: Staromiejska – 11 Listopada – plac Jana Pawła II – Piłsudskiego. Na mecie przy hali Urania odbędzie się piknik rodzinny.
M.G.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB