Zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych

2013-05-31 21:17:28 (ost. akt: 2013-05-31 14:20:06)
Inne Kurzętnik 1 czerwca 2013
Zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych

Autor zdjęcia: Archiwum KO

1 czerwca 2013 r. na obiekcie klubu sportowego Zamek w Kurzętniku odbędą się VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze młodzieżowych drużyn pożarniczych województwa warmińsko-mazurskiego. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00.

Do startu zgłoszono 18 chłopięcych i 14 dziewczęcych drużyn pożarniczych z terenu województwa. Zawody zostaną przeprowadzone według międzynarodowego regulaminu zawodów sportowo-pożarniczych organizacji CTIF.

CTIF jest to Międzynarodowy Komitet Techniczny Prewencji i Zwalczania Pożarów (od 2005 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Służb Pożarniczo-Ratowniczych), powstał w 1900 r. w Paryżu, jest międzynarodową organizacją, której podstawowym celem działania jest inicjowanie, wspieranie międzynarodowej współpracy oraz działalności naukowo-technicznej w zakresie zapobiegania i zwalczania pożarów, ratownictwa medycznego, technicznego i ekologicznego oraz wymiana doświadczeń w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Polska od kilkudziesięciu lat uczestniczy jako członek w najważniejszych przedsięwzięciach CTIF.

Organizatorem zawodów jest Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP w Olsztynie wspólnie z komendą Wojewódzką PSP w Olsztynie i Komenda Powiatowa PSP w Nowym Mieście Lub.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB