Księżyc w Poetyce Pink Floyd. Spektakl pod kopułą planetarium

2013-06-05 11:51:50 (ost. akt: 2013-06-13 14:13:22)
Księżyc w Poetyce Pink Floyd. Spektakl pod kopułą planetarium

Olsztyńskie Planetarium oraz Pracownia Tańca PRYZMAT ponownie mają zaszczyt zaprosić na spektakl pod kopułą planetarium inspirowany płytą „The Dark Side Of The Moon” pt. „KSIĘŻYC W POETYCE PINK FLOYD”.

24 marca 2013 roku minęło równo 40 lat od wydania albumu The Dark Side Of The Moon zespołu Pink Floyd. W tym dniu, zorganizowano niecodzienny wieczór w olsztyńskim planetarium. Odsłuchanie albumu pod kopułą planetarium w towarzystwie wizualizacji i tańca spotkało się z bardzo ciepłym odbiorem widzów.

W związku z ogromnym zainteresowaniem organizatorzy zapraszają na kolejne pokazy projektu „KSIĘŻYC W POETYCE PINK FLOYD” dźwięk, obraz, taniec.

Wizualizacje: Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
Taniec: Pracownia Tańca PRYZMAT (grupa twórcza Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie): Paulina Spiel, Anna Afeltowicz, Monika Parafiniuk, Gabriela Zubowicz, Kamila Olszewska, Selena Popławska
Choreografia: Katarzyna Grabińska
Terminy: 15 i 16 czerwca godz. 20:30, 27 i 28 lipca godz.19:30

Informacja i sprzedaż biletów: Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38, 10-450 Olsztyn
centrala: (089) 533-49-51, 527-67-04; fax: (089) 533-49-84
e-mail: opioa@planetarium.olsztyn.pl
www.planetarium.olsztyn.pl

Olsztyńskie Planetarium to drugie w Polsce, po Niebie Kopernika w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Planetarium, które wyświetla przygotowane wizualizacje w technice Fulldome, czyli wypełniające całą kopułę, dające moc przestrzennych wrażeń. A to wszystko w połączeniu z muzyką Pink Floyd oraz animacją ruchową stworzoną przez Pracownię Tańca Pryzmat (grupę twórczą Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie), pod kierownictwem i w choreografii Katarzyny Grabińskiej, pozostawia niezapomniane emocje.


Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hania #1129722 | 83.9.*.* 30 cze 2013 14:40

  o powodzeniu spektaklu świadczyć może zainteresowanie i znikające z kasy bilety , swoją drogą uwagi krytyczne wzięto pod uwagę i pustkę w pewnej części spektaklu uzupełniły tancerki ,,Pryzmatu" zaś co do wizualizacji to na ten czas nie wiele mogło ulec zmianie ale sądzę ,że jak na nasze warunki to wcale nie wypadła ona tak bardzo źle jak to niektórzy sądzą , co do całości wypowiedzi popieram zdanie Macieja ( to pierwszy tego typu spektakl i chwała p. Darkowi za pomysł i wszystkim twórcom za zaangażowanie )

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pomysłodawca #1120971 | 31.135.*.* 21 cze 2013 17:59

  Witam wszystkich na forum. Jestem pomysłodawcą tego pokazu i zapraszam do dyskusji, ale nie na forum tylko twarzą w twarz. Czekam na telefony 89 534 90 11 od poniedziałku do piątku. Zorganizujemy spotkanie i pogadamy. Pozdrawiam Dariusz Naworski

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. maciej #1120277 | 95.160.*.* 21 cze 2013 00:15

  Na to przedstawienie warto iść zobaczyć i wydaje mi się , że o tej grupie " PRYZMAT " jeszcze nie raz usłyszymy ! Życzę im jak najlepiej. Gratuluję pomysłu , wytrwałości i pasji ! bo w dzisiejszych czasach jest mnóstwo ludzi którzy zamiast tworzyc , krytykują. Wielcy znawcy ! A trzeba wspierac ludzi twórczych bo bez nich życie było by nudne ! Co do Pana z końca występu, był jakiś dziwny. Wszyscy byli pod wrażeniem pokazu , skupieni , zadowoleni , że coś przeżyli , cały czas siedzieli cicho .. a tu nagle GŁOS Z KOŃCA SALI !! " Ludzie ona nie tańczy dla mnie . !? " myślałem ,że ten Pan robi sobie jaja ... Nie zrozumiałem go do końca , o co mu tak naprawdę chodziło. Jego idei , jego pomysłu spotykania się w szkole i puszczania sobie wspólnie kaset z muzyka ??? było to naprawdę dziwne ale szanuję , prawdziwi fani tak mają :) Wydaje mi się , że więcej takich napaleńców znajdzie w internecie . Takie nawoływania po koncercie lub po pokazie robi przeciwne wrażenie. Dlatego jego wołanie obiło się głuchą ciszą i obeszło bez większego echa .. chociaż ktoś podchodził , zagadywał SUPER ! życzę Panu powodzenia. Miałem napisac kilka zdan ale .. się rozpisałem :) Pozdrawiam ciekawe czy ktos to przeczyta :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Maciej #1120275 | 95.160.*.* 21 cze 2013 00:14

  A przy dziewczynach z grupy Pryzmat nie dało się usnąć ! Zatańczyły powalająco , było widać pasję , zabawę , humor i że robią to co lubią ! Duże brawa ! Zaskakiwały mnie pomysłami choreografią cały czas podczas występu. Byłem zafascynowany jak mały chłopiec który przyszedł do cyrku ! Pomysłem rozrzucania pieniędzy , znakomity ! Pokaz taneczny fenomenalny układy trudne i dobrze że nic się nikomu nie stało ! jak na tak młodą grupę . ekstra . Co do całości podsumuję jednym zdaniem to właśnie tyle miało kosztować. 20 zł dobra cena ! tyle co dobry film w kinie ale to było o wiele lepsze ! To sztuka grupy twórczej miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie ! Panie Krzyśku to nie Warszawa ,to nie Poznań. Chce Pan zobaczyć naprawdę dobre pokaz z muzyką PINK FLOYD ? Zapraszam do wycieczki do Hamburga ( NIEMCY ) gdzie w tamtejszym planetarium puszczają tą samą płytę , z oryginalnymi wizualizacjami , z laserami , mgłą itd.. Byłem widziałem super !! Wspomnienia niezapomniane. Wzorzec jak to powinno wygladac. Ale ten pokaz nie kosztuje 20 zł ale o wiele wiele więcej ! Tamto przedstawienie robili profesjonaliści i puszczają je od kilku lat ! Tutaj dziewczyny są na początku drogi , pokaz zrobiono tanim nakładem sił i naprawdę dobrym stylu. To są początki ! i to bardzo dobre !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. maciej #1120274 | 95.160.*.* 21 cze 2013 00:13

  W pewnym momencie zacząłem się zastanawiać czemu już koniec. czy to była cała płyta ?! Żałowałem , że muszę wstać i wrócić do domu. Muzyka była znakomita , klimat super ale to dziewczyny robiły prawdziwe szow ! Już od wejścia do budynku planetarium witały widza ciekawą kompozycją i swoimi kosmicznymi strojami. Od samego początku byłem ciekawy ich występu i to one zaskoczyły mnie najbardziej ! Wizualizacje widziałem w życiu lepsze na festiwalach animacji itd.. Te były przeciętne ale i tak dawały radę. Trzeba być realistą ale trzeba się doszukiwać pozytywów tego pokazu. Ktoś nakręcił swoją wersję piosenki " Time " był fragment biegania po Olsztynie ! super pomysł fajny film ! może właśnie takie rzeczy trzeba było pociągnąć ... Może faktycznie pokazywanie nieba za pomocą lasera sprawiało by o wiele większe wrażenie .. ale to nie o to chodziło ! miała być zabawa dźwiękiem obrazem i tańcem i była ! Czy gdyby pokazywano niebo gwiazdy , ktoś by skupił uwagę na tak znakomitych tancerkach ? czy nie usnęliście nigdy w planetarium na tych pokazach ? ja usnąłem 2 razy !! i to niedawno a mam dopiero 30 lat :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 6. Maciej #1120273 | 95.160.*.* 21 cze 2013 00:13

  'Witam. Również byłem na tym przedstawieniu , i troszkę się dziwie , że tak skrajne zdania obudził w was ten pokaz. To dobrze. Jeśli coś jest nijakie lub słabe ludzie o tym po prostu nie piszą. A tu proszę . Jakie liczne i stanowcze komentarze ! Dla mnie to przedstawienie było naprawdę dobre. Było to coś pozytywnego dające dużo ciepła i pozytywnych przemyśleń. Widziałem już troszkę w swoim życiu podobnych występów ale tutaj widziałem prawdziwe emocje radość po udanym pokazie i zadowolenie . Było z czego ! I było to szczere fajne ! Z czym się zgodzę i przyznam racje Panu Krzyśkowi to faktycznie wizualizacje były naprawdę przeciętne. Jak na dzisiejsze czasy i możliwości tego miejsca to połowa była do bani a 2 połowa okej. Co do muzyki , nie można było tego popsuć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 7. krzysiek #1118793 | 88.156.*.* 19 cze 2013 16:58

  ...cd...taniec w takim wykonaniu gryzie się z tą muzyką i jej konwencją. jedyne fajne momenty - chwila tańca synchronicznego przy money w czerwonej poświacie i the great gig in the sky. co do światła - za każdym razem, gdy wchodzi zespół światło mocno rozjaśniało kopułę przez co wizualizacje stawały się bardzo niewidoczne i bardzo słabo skontrastowane. nie mogę niestety polecić nikomu spektaklu w aktualnej formie: odradzam szczególnie fanom zaznajomionym z twórczością i analizującym utwory zespołu. Tym, którzy jeszcze nie znają twórczości - zapoznajcie się z nią w domu w ciszy i relaksie, bo możecie się zrazić idąc na spektakl. Bardzo fajnie, że powstał taki pomysł, naprawdę doceniam tą inicjatywę. Bardzo fajnie, że docenia się muzykę wysokich lotów. ale na boga, nie można zrobić tego w tak niedbały sposób, jakby w zupełnym oderwaniu od tego co tworzył zespół, jaki panował klimat na koncertach i jakie prezentowane były na nich wizualizacje. Kończąc, pozdrawiam serdecznie bardzo pozytywnego pana w koszulce z pryzmatem, który na koniec wyszedł z inicjatywą spotkań fanów. jeżeli czyta to pan, proszę o wpis, podzielam pana zdanie o świetnej muzyce Pink Floydów przy obecnej radiowej sieczce.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 8. krzysiek #1118792 | 88.156.*.* 19 cze 2013 16:58

  w dniu 16.06 miałem okazję być na spektaklu w olsztyńskim planetarium. czytałem wcześniej poniższe komentarze i byłem nastawiony sceptycznie do komentarzy negatywnych - w końcu temat wydaje się tak twórczy i roztacza takie możliwości, że ciężko go popsuć....a jednak! szczerze mówiąc żałuję bardzo wydanych 20zł. wyszedłem z wielkim poczucie bardzo złej inwestycji. przychylam się do opinii krytycznych. zmarnowany potencjał, bylejakość, wizualizacje na bardzo niskim poziomie, wręcz pachną fuszerką sklejoną dzień wcześniej. jakby ktoś zerknął na tytuły i wpadł na pomysły: time to trzeba pokazywać zegary, money to pieniądze, breathe reprise to jakies domki bo "home, home again". piosenka us&them i na niebie sześciany z urywkami koncertów Pink Floyd albo powracającym motywem "psów wojny". jedne przyjemne momenty to pokazywanie nieba pełnego gwiazd i planet. w pewnym momencie na niebie pojawia się napis i znaczek DivX, co uważam za kompletną klapę. Końcowy cytat z płyty został cześciowo przysłoniony sprzętem wyświetlającym wizualizacje-czy nie można było tego uniknąć? wizualizacje bardzo mało dynamiczne, bardzo mało motywów, bardzo dosłowne, ciągła powtarzalność odbierająca przyjemność z oglądania. bardzo słaba synchronizacja wizualizacji z muzyką, dobre momenty w ogóle niewykorzystane. żałuję, że ktoś z boku nie zerknął na to i nie zaproponował pokazywania pięknego nieba i planet przez całość płyty zamiast tych wizualizacji - efekt byłby o wiele lepszy. jakość dźwięku naprawdę słaba - sporo nieczystości. co do tańca-jak dla mnie zbędny, wręcz rozpraszający, ciężko jest pogodzić oglądanie wizualizacji ze śledzeniem niesynchronicznych i chaotycznych ruchów tancerek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 9. Hania #1112210 | 83.9.*.* 13 cze 2013 16:34

  ,,warzywa'' wymienione to był sarkazm z mojej strony

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 10. człowiek #1111990 | 79.184.*.* 13 cze 2013 12:27

  Haniu, czytaj ze zrozumieniem. zdecydowałem się i pisze Ci wyraźnie, ze to pójście na łatwiznę. Zegary i sześciany wymyśla nawet przedszkolaki gdy powiedzieć im tytuł piosenki. Jak zauważyliśmy, Ty preferujesz w dodatku buraki i kapustę. Wspaniale, byłby to Time dla rolników.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 11. Hania #1111296 | 83.9.*.* 12 cze 2013 17:52

  sześciany się nie podobają a pieniądze i zegary zbyt dosłowne zdecyduj się człowieku o co Ci chodzi i nie określaj wszystkiego bylejakością chociażby ze względu na sam pomysł i realizację jeśli nawet nie do końca doskonałą .... brawa dla tancerek

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 12. tancerz #1111170 | 46.170.*.* 12 cze 2013 14:41

  byle jakością na pewno nie możemy określić tańca jaki prezentuje grupa Pryzmat w tym widowisku

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 13. time is money #1111145 | 81.190.*.* 12 cze 2013 14:07

  Widowisko słabe. Większe emocje przeżywam za każdym razem słuchając ciemnej strony księżyca w domu. Wystarczy zgasić światło i przeżywać. Marne wizualizacje. Latające sześciany z klipami video na tle gwiazd. Time i Money potraktowane dosłownie do bólu. Zgadzam się z przedmówcą, który stwierdził że zadowoli to tych którym wystarcza bylejakość.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 14. Hania #1111051 | 83.9.*.* 12 cze 2013 12:22

  dla mnie Time to nie tylko zegary a wyobraźnię mam ogromną chodzi mi o to , że ludzie czepiają się szczegółów , tego typu przedsięwzięcie to coś nowego i za pierwszym razem nie musiało wyjść idealnie , sztuka ogólnie rozumiana ma wiele ,,twarzy" jednemu podoba się to a drugiemu coś zupełnie innego dla mnie tak jak dla Olsztyniaka było to oryginalne wydarzenie artystyczne ( bez głupich podtekstów Tik Tak , czy zakładów zegarmistrzowskich)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 15. Jola #1111026 | 83.25.*.* 12 cze 2013 12:01

  ha hahah. A może sponsorem widowiska jest zaklad zegarmistrzowski???

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 16. man #1111025 | 83.25.*.* 12 cze 2013 12:00

  rzeczywiście Haniu, jesli dla Ciebie Time to tylko zegary, pojęcie czasu kojarzy Ci sie tylko z budzikami, zegarkami- to spektakl zadowoli Cie całkowicie. Uwierz jednak,ze sa ludzie mający więcej wyobraźni i pomysłów. A jaki marki zegarków widziałaś? pamiętasz ten program w telewizja Tik-Tak? chyba scenarzysta był jego fanem i wreszcie mógł się zrealizowac "ja jestem Pan Tik Tak, ten zegar to mój znak".

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 17. Olsztyniak #1110960 | 37.30.*.* 12 cze 2013 11:00

  Faktycznie wizualizacje mogłyby być lepsze ale generalnie pomysł uważam za świetny. Zaproszenie do udziału tancerki z Pryzmatu, super! Muzyka świetna! Każdy pomysł, każde nowe wyzwanie wymaga wypracowania i może innych równie ciekawych pomysłów rodzących się w głowach organizatorów. Piękne, oryginalne wydarzenia artystyczne tworzą się w Olsztynie. TAK TRZYMAĆ!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 18. Hania #1110939 | 83.9.*.* 12 cze 2013 10:35

  A co miało ,,latać" przy utworze Time ( kapusta, buraki) ... ja wielokrotnie słuchając tej płyty w domu tworzyłam sobie w głowie wizualizacje i przy Money -były to pieniądze a przy Time - zegary

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 19. jan #1110920 | 83.20.*.* 12 cze 2013 10:04

  spektakl satysfakcjonuje tylko tych, którym wystarcza bylejakość. Rzucić świetną muzykę i byle jaką nieprzemyślaną wizualizacje, minimum, brak pomysłu. A tak można by zrobić wspaniale widowisko. planetarium powinno zatrudnić kogoś z polotem i wyobraźnią. latające zegary przy utworze Time. Tylko tyle?? Tak to widzi scenarzysta? Przeciez to na poziomie przedszkolaka. Zenada. odsłuchajcie sobie muzyki w wygodnym fotelu w domu na dobrym sprzęcie, szkoda kasy na marny spektakl.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 20. Asia #1106179 | 88.156.*.* 7 cze 2013 09:06

  rewelacja! przydałoby się więcej tego typu pokazów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 21. Ola #1105463 | 83.9.*.* 6 cze 2013 12:24

  polecam,polecam i jeszcze raz polecam :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 22. baskA #1105072 | 37.31.*.* 5 cze 2013 22:28

  Ja bardzo polecam i uwazam, ze warto zobaczyc ten pokaz, ciekawe polaczenie muzyki, wizualizacji i tanca

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 23. marek #1105010 | 83.11.*.* 5 cze 2013 21:31

  nie warto. Szkoda czasu. Wizualizacja kiepska i nużąca. Brak pomysłu. lepiej posłuchać muzyki w domu, zaoszczędzisz czas i pieniądze.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 24. ol #1104580 | 46.171.*.* 5 cze 2013 15:21

  Ile kosztuja bilety?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. me #1104509 | 88.156.*.* 5 cze 2013 13:58

   Czy ktoś widział ten spektakl? Warto? Podzielcie się opinią.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz