Festyn letni mniejszości niemieckiej

2013-06-12 21:17:32 (ost. akt: 2013-06-12 10:24:07)
Inne Ostróda 15 czerwca 2013
Festyn odbędzie się w amfiteatrze Ostródzie

Festyn odbędzie się w amfiteatrze Ostródzie

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

Festyn letni mniejszości niemieckiej rozpocznie się w sobotę, 15 czerwca, o godz. 10 w amfiteatrze Ostródzie. Impreza rozpocznie się nabożeństwem ekumenicznym (godz. 10), następnie głos zabiorą goście honorowi, po czym rozpocznie się część artystyczna. Całość potrwa do 17.

Festyn odbywa się co roku i jest przeglądem dorobku artystycznego społeczności mniejszości niemieckiej. W imprezie wystąpią zespoły taneczne, chóry oraz kapele tworzone zarówno przez młodzież jak i seniorów. Festyn jest adresowany do wszystkich, których interesuje kultura ziem byłych Prus Wschodnich i historia naszego regionu. Jest to otwarte spotkanie, na które zapraszamy do wszystkich chętnych do nowoczesnego amfiteatru w Ostródzie.

Impreza ma związek z 20-leciem Związku Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur, który jest jej organizatorem. Związek zrzesza 20 organizacji mniejszości niemieckiej regionu Warmii i Mazur z takich miast jak: Bartoszyce, Biskupiec, Braniewo, Elbląg, Ełk, Giżycko, Gołdap, Górowo Iławeckie, Iława, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Morąg, Mrągowo, Olecko, Olsztynek, Ostróda, Pasłęk, Pisz, Szczytno, Węgorzewo. W sumie zrzesza 4200 osób, członków społeczności niemieckiej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB