Wyprawa do Indii z PKP „Południk”

2013-06-13 23:05:40 (ost. akt: 2013-06-13 12:38:30)
Kultura Olsztyn, Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33 17 czerwca 2013
Wyprawa do Indii z PKP „Południk”

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na drugie spotkanie Podróżniczego Klubu „Południk”, które odbędzie się w poniedziałek, 17 czerwca w Starym Ratuszu (Pokój z widokiem, II piętro). Tym razem do Indii „pojedziemy” z Mikołajem Achremczykiem.

Mikołaj Achremczyk jest lekarzem stażystą. W ubiegłym roku skończył Warszawski Uniwersytet Medyczny i zachęcony informacją na uczelni oraz spotkaniem z dr Heleną Pyz wyjechał do Indii, gdzie pracował w ośrodku rehabilitacji trędowatych w Jeevodaya. W swoich podróżach po Indiach odwiedził nie tylko kulturalną stolicę Indii Varanassi, plantacje kawy w Ghatach Zachodnich czy pełne świętych Delhi i jego nowobogackie przedmieścia. Jako lekarz pojechał również do kolonii dla trędowatych i ośrodka ojca Mariana Żelazko w Puri oraz ośrodka dla niewidomych dzieci w Bangalore.

Podczas spotkania opowie o Indiach pełnych skrajności, gdzie życie i śmierć, bogactwo i nędza nieustannie przeplatają się ze sobą.

Wirtualni podróżnicy będą mogli również poczuć smak Indii, delektując się tradycyjną herbatą z mlekiem.

17 czerwca /poniedziałek/ 2013 r., godz. 17.00
spotkanie Podróżniczego Klubu „Południk” – Podróż Druga: Indie
przewodnik: Mikołaj Achremczyk
Pokój z widokiem (II piętro), Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Podróżniczy Klub „Południk” powstał z inicjatywy Izabeli Frąckowiak i Agaty Zdanowskiej z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. „Południk” ma charakter klubu otwartego – jest odpowiedzią na zapotrzebowanie osób chcących podzielić się swoimi wrażeniami z wojaży i tych dalszych, i bliższych. Udział w spotkaniach klubu może wziąć każdy, kogo fascynują podróże, może to zrobić w dowolnej formie, np. prezentacji multimedialnej, zdjęciowej czy filmowej. W przygotowaniu wystąpienia w razie potrzeby pomogą bibliotekarze zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt oraz niezbędną wiedzę pomocną w przygotowaniu spotkania.

Osoby chętne do zdania relacji ze swoich wypraw mogą się zgłaszać drogą e-mailową na adres: czytelnia@wbp.olsztyn.pl. lub bezpośrednio w Czytelni w Starym Ratuszu do pani Agaty Zdanowskiej.

mat.prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB