Dziczyzna z darami lasu w Węgorzewie

2013-07-03 12:10:19 (ost. akt: 2013-07-03 12:30:29)
Inne Węgorzewo 6 lipca 2013
Dziczyzna z darami lasu w Węgorzewie

Autor zdjęcia: warmia.mazury.pl

W najbliższą sobotę w Węgorzewie odbędzie się impreza, podczas której będzie można spróbować specjałów kuchni myśliwskiej. Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej odbędzie się już po raz ósmy. Podczas festiwalu kulinarne umiejętności zaprezentują zarówno ekipy zawodowych kucharzy, jak i amatorów, przygotowując potrawy z dzika.

Oceny dokona profesjonalne jury pod przewodnictwem dr. Grzegorza Russaka. Wszyscy chętni będą mogli też wziąć udział wrywalizacji na najlepszą nalewkę myśliwską. Podczas imprezy odbędzie się kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”, a także prezentacja regionalnego rękodzieła oraz artykułów łowieckich. W Węgorzewie odbędzie się również forum łowieckie „Jeleń mazurski w krajobrazie polski północno-wschodniej” oraz myśliwska msza święta.

Przewidziano są też zmagania terenowe Hunter Off Road CUP 2013, wystawę fotograficzną o tematyce przyrodniczo-łowieckiej „Żyjący świat jezior Warmii i Mazur”, pokazy psów myśliwskich, koncerty muzyki myśliwskiej oraz regionalny konkurs budowy urządzeń łowieckich. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert galowy w wykonaniu sygnalistów myśliwskich.

W sobotę w Węgorzewie nie powinno zabraknąć miłośników kultury i kuchni myśliwskiej. Kto nie będzie mógł dotrzeć na imprezę, może obejrzeć transmisję online, dostępną na stronie: www.warmia.mazury.pl.

Organizatorem wydarzenia jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, Gmina Węgorzewo, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Związek Stowarzyszeń na rzecz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich LGD9, koła łowieckie z terenu województwa warmińskomazurskiego, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku.

abc

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jan #1132655 | 46.134.*.* 3 lip 2013 16:16

    Ciekawe gdzie się odbędą te zmagania terenowe Hunter Off Road. Mam nadzieję, że nie w lasach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz