Rodzinny piknik na lotnisku

2013-07-05 13:00:10 (ost. akt: 2013-07-05 08:28:33)
W plenerze 6 lipca 2013
Rodzinny piknik na lotnisku

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W sobotę elblążanie nie powinni narzekać na nudę. Tego dnia Aeroklub Elbląski zaprasza na rodzinny piknik na lotnisku. Będzie to okazja aby przyjrzeć się startującym w niebo balonom, pokibicować uczestnikom zawodów w nawigacji, czy odwiedzić kącik rycerski.

Piknik na elbląskim lotnisku to tradycyjna oferta aeroklubu na początek wakacji. Tegoroczny festyn będzie jednak obfitowała w całkiem nowe atrakcje. Po raz pierwszy do Elbląga zawitają uczestnicy XVII Świętojańskich Zawodów Balonowych im. Bogusława Stankiewicza, które od wielu lat odbywają się w Pasłęku.

Balony nad Elblągiem i zawody nawigacyjne
— Baloniarzy, próbowaliśmy ściągnąć do Elbląga już w ubiegłym roku. Wtedy się nie udało. Przeszkodziła nam pogoda. Mamy nadzieję, że w tym roku aura nam dopisze i pokaz się odbędzie — mówi Maciej Leśniewski, dyrektor aeroklubu.
Załogi balonowe pojawią się na elbląskim lotnisku około godziny 16. Jak zaznaczają organizatorzy pikniku, w zależności od pogody, przyjadą albo przylecą. Potem rozstawią się i zaczną przygotowania do startu. Jeśli wszystko się uda olbrzymy na ogrzane powietrze wzlecą w powietrze.

Również pierwszy raz, w trakcie festynu, odbędą się Zawody Nawigacyjne dla Osób Niepełnosprawnych. Weźmie w nich udział siedem załóg - pilot aeroklubu i osoba niepełnosprawna, która przejdzie w piątek specjalne przeszkolenie.

— Chcemy aby lotnisko stało się elementem społecznego pejzażu Elbląga. Było otwarte, nie tylko dla członków klubu, ale dla wszystkich mieszkańców Elbląga. Myślę, że te zawody mogą być pierwszym krokiem w tym kierunku. Tym bardziej, że angażując osoby niepełnosprawne do udziału w nich, może choć w niewielkim stopniu przyczynimy się do przełamania barier między ludźmi — dodaje Leśniewski.

Atrakcje dla starszych i młodszych
Tyle nowości. Pozostałe atrakcje, szczególnie najmłodsi uczestnicy pikników na lotnisku znają i lubią. Odbędzie się pokaz sprzętu straży pożarnej. Czynne będą kąciki: modelarski, spadochronowy, paralotniowy i rycerski. Na dzieci będzie czekała również karuzela, przejażdżki konne i na kucyki, malowanie buziek, loteria fantowa i liczne konkursy oraz dmuchana zjeżdżalnia. Starsi elblążanie będą mogli zwiedzić wystawę sprzętu lotniczego. Nie zabraknie również stoisk z jedzeniem.

— Wszystkich chętnych zapraszamy na nasz piknik. To będzie doskonała okazja aby w rodzinnym gronie miło spędzić czas — mówi dyrektor aeroklubu.
Oferta wakacyjna Aeroklubu Elbląskiego to nie tylko piknik. Dzięki dotacjom z Urzędu Miejskiego na lotnisku odbędzie się cykl zajęć i warsztatów dla osób niepełnosprawnych. Młodsi elblążanie zaproszeni są również do pracowni modelarskiej, która funkcjonuje przy aeroklubie.

Piknik na lotniku potrwa od godziny 12 do 18. Sam pokaz balonów na ogrzane powietrze rozpocznie się o godzinie 16. Ich start uzależniony jest jednak od warunków atmosferycznych.

najŹródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB