Regionalny Festiwal Potraw z Mięsa

2013-07-16 13:31:30 (ost. akt: 2013-07-16 13:34:37)
W plenerze 20 lipca 2013
Inne Mrągowo 20 lipca 2013
Regionalny Festiwal Potraw z Mięsa

Już po raz czwarty Mrągowo będzie gospodarzem Regionalnego Festiwalu Potraw z Mięsa Wieprzowego, Wołowego, Jagnięcego, Koziego. Miejscem festiwalu będą tereny w centrum miasta nad Jeziorkiem Magistrackim. Początek imprezy w sobotę, 20 lipca, o godz. 11.

Sztukę kulinarną zaprezentują zawodowcy i amatorzy, których potrawy (w tym roku przygotowywane z wątroby wieprzowej i wołowej) zostaną ocenione przez jury pod przewodnictwem Grzegorza Russaka.

Natomiast zgromadzona publiczność będzie miała okazję ocenić najlepsze „gulasze wieprzowe” przygotowane przez kucharzy z lokalnych restauracji i zakładów gastronomicznych. Atrakcją festiwalu będzie pokaz pieczenia koźlęciny na rożnie i jej degustacja, podczas której mieszkańcy Mrągowa i turyści będą mieli okazję poznać walory kulinarne tego rodzaju mięsa.

Festiwalowi towarzyszyć będzie kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia, Mazury, Powiśle” oraz występy artystyczne. Celem imprezy i odbywających się w jej ramach konkursów jest promocja i rozwój rynku mięsa czerwonego z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i na tej bazie kreowanie oferty kulinarnej — tradycyjnej gastronomii i przetwórstwa, kultywowanie oraz propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, a także promowanie jedynych w swoim rodzaju produktów żywnościowych, specyficznych dla naszego regionu, a także wykazanie się znajomością w przygotowywaniu potraw z mięsa czerwonego.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Miasto Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie oraz Oddział Terenowy ARR w Olsztynie.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do ARM #1144797 | 89.229.*.* 16 lip 2013 17:31

  Widocznie w szkole podstawowej nie za bardzo uważałeś, ale zawsze można zajrzeć do słownika ortograficznego. "Zasady pisowni i interpunkcji [71] 18.14. Nazwy imprez międzynarodowych lub krajowych, którym organizatorzy chcą nadać specjalny tytuł: Igrzyska XXV Olimpiady, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Wielka Pardubicka, XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny „Dyktando”, Światowy Dzień Młodzieży, Dzień Ziemi. Przyimki występujące wewnątrz tych nazw piszemy małą literą: V Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, Dzień bez Samochodu." Nie byłoby również błędem napisać wielkimi literami całe wyrazy. Pozdrowienia z CKiT :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. :) #1144696 | 89.229.*.* 16 lip 2013 15:39

  łłaaauuuuułłłłłłł..... WSTĘP WOLNY !!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. ARM #1144693 | 83.24.*.* 16 lip 2013 15:31

   Nawet w plakacie musieli zrobić błędy... Czemu Mięso Kozie, Wołowe, Wieprzowe pisane jest wielką literą??? Czy są to nazwy własne? Wiadomości ze szkoły podstawowej się kłaniają. Pozdrowienia dla profesjonalistów z CKIT.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz