Niebo nad Skomackiem 
opanują paralotnie

2013-07-19 09:26:56 (ost. akt: 2013-07-19 09:35:12)
W plenerzeInne Stare Juchy 20 lipca 2013
Niebo nad Skomackiem 
opanują paralotnie

Autor zdjęcia: Jarosław Franczuk

Tomasz Kudaszewicz z Białegostoku, paralotniowy Mistrz Świata, będzie gościem specjalnym I Pikniku Paralotniarskiego organizowanego w sobotę (20 lipca) w gminie Stare Juchy. Impreza ma charakter otwarty.

Piknik odbędzie się w Skomacku Wielkim Osadzie, na działce sołtysa wsi Karola Kozłowskiego. Pierwotnie planowano imprezę na sobotę (13 lipca), jednak z powodu opadów deszczu przełożono ją na 20 lipca.
— Przeprowadzimy zawody paralotniarskie — mówi Maciej Olszewski, członek Mazurskiego Stowarzyszenia Lotniczego z Jeziorowskich, które jest organizatorem imprezy. — Zaprosiliśmy paralotniarzy północno-wschodniej Polski, spodziewamy się minimum 20 uczestników.

Piknik rozpocznie się o godzinie 16, jednak zawodnicy będą trenować już rano, w godz. 6-8.
— W programie przewidzianych zostało wiele atrakcji, m.in. pokazy umiejętności paralotniarzy, pokazy statków powietrznych ultralekkich oraz modeli samolotów — mówi Jarosław Franczuk, sekretarz gminy Stare Juchy, pomysłodawca pikniku. — Osoby zainteresowane będą mogły polecieć paralotnią z instruktorem. Impreza ma charakter festynu rodzinnego.

Aby dojechać z Ełku na miejsce imprezy, najlepiej kierować się drogą na Woszczele i Grabnik, za Grabnikiem w lewo z drogi wojewódzkiej w kierunku Skomacka Wielkiego, po ok. 3km, 300m przed wiaduktem kolejowym w lewo, dalej drogą żwirową ok. 500m, razem jest to odległość ok. 14km. Miejsce pikniku można dokładnie obejrzeć na stronie internetowej Mazurskiego Stowarzyszenia Lotniczego: http://www.mazurskiestowarzyszenielotnicze.pl/index.php/piknik.

Bogusław Wisowaty, radny miasta Ełk, pasjonat paralotniarstwa:

Piknik Paralotniarski to wyjątkowe wydarzenie dla pasjonatów tej dziedziny. Paralotniarstwo to przyjemna forma rekreacji, a także fascynujący sport. Taka impreza może wpłynąć pozytywnie na przyspieszenie planów związanych z lotniskiem w naszym regionie. Jest to niezwykle istotne nie tylko dla paralotniarzy, ale również dla całego lotnictwa i jego fanów.

Program pikniku:

20 lipca (sobota)
• 6-8 — Poranny trening

• 16-17 — Powitanie gości, rozpoczęcie pokazów (paralotnie, statki powietrzne ultralekkie, Sekcja Modelarska z Ełku - pokaz lotów modeli samolotów)

• 17–19 — Zawody powietrzne w konkurencjach: slalomania na czas; tyczki szybko, wolno; czysty start, lądowanie na cel

• 19-20 — Konkurs wiedzy o lotnictwie i ekologii z nagrodami

• 20-21 — Pokaz umiejętności paralotniarzy

Patronat prasowy nad piknikiem objęły "Rozmaitości Ełckie".
Czar, ewe

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB