Lato w Mojdach. Sprawdź, kto wystąpi!

2013-07-23 09:36:45 (ost. akt: 2013-07-23 09:40:29)
W plenerze Majdach 27 lipca 2013 - 28 lipca 2013
Lato w Mojdach. Sprawdź, kto wystąpi!

Festyn w Majdach organizowany jest nieprzerwanie od roku 1995. W tym roku impreza odbędzie się 27 i 28 lipca.

Festyn w Majdach organizowany jest nieprzerwanie od roku 1995. Rozpoczął swoją działalność od występu zespołu z Francji i od razu został zauważony przez TVP, gdyż TELEEXPRES pokazał materiał z tej imprezy. Od samego początku organizatorem prezentacji jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie i Rada Sołecka wsi Majdy. Od roku 2011 do współorganizacji włączyło się bardzo prężnie działające Stowarzyszenie Majdy- Kręsk i wspólnie staramy się uatrakcyjniać wypoczynek odwiedzającym nas wczasowiczom i mieszkańcom naszej gminy. Sama nazwa własna imprezy może wprowadzać w błąd, gdyż wieś nazywa się Majdy, jednak w latach 90- tych ubiegłego wieku, kiedy rozpoczęliśmy zabawę z tym przeglądem nazywała się Mojdy i taka nazwa własna festynu pozostała do dzisiaj.

Od III edycji festynu filarem programu są występy zespołów folklorystycznych z całego świata- a to za sprawą współpracy z zespołem Warmia, który organizuje Międzynarodowe Dni Folkloru w Olsztynie i wypożycz nam zaproszone zespoły. Dzięki temu na naszych deskach gościły zespoły z całego świata i wszystkich kontynentów. W tym roku obejrzymy zespoły:

BRAZYLIA - „CTG QUERENCIA DE RIO VERDE”
Grupa działa przy "Centrum Tradycji Gauchos", które powstało w 1988 roku. Centrum zostało założone przez Gauchos (południowo amerykańscy kowboje), którzy osiedlili się w okolicach miejscowości Rio Verde. Centrum powstało w celu zachowania miejscowych tradycji oraz jednoczenia lokalnej społeczności. Grupa taneczna od samego początku istnienia Centrum była jego istotną częścią. Zespół ten jest laureatem wielu festiwali w Brazylii oraz zyskała duże uznanie publiczności na Festiwalach we Włoszech, w Portugalii, Hiszpanii i Meksyku.

BUŁGARIA - „KARDZALI”
Zespół folklorystyczny "KARDZALI" działa w ramach domu kultury w miejscowości Kardzali. Został założony w 1948 roku i już od ponad 60 lat ukazuje zarówno rodzimej publiczności jaki turystom z całego świata piękno i siłę bułgarskiego folkloru. Zespół został uhonorowany wieloma wyróżnieniami na licznych festiwalach i przeglądach folklorystycznych w wielu krajach między innymi w: Turcji, Grecji, Austrii, Rosji, Algierii, Maroku, USA, we Włoszech i na Węgrzech. Dyrektorem artystycznym grupy jest Vasil Vassilev.

KOMP- Olsztyn
"Komp to gwarancja dobrej zabawy i miłej atmosfery. Profesjonalizm oraz doświadczenie muzyczne członków zespołu zapewniają rozrywkę na wysokim poziomie. Zespół odnajduje się w polskich i zagranicznych przebojach muzyki rozrywkowej oraz w każdej stylistyce muzycznej, zarówno w klimatach lat 60-70, jak i we współczesnych utworach. Komp równie dobrze sprawdza się w klubach, jak i na imprezach okolicznościowych czy plenerowych." (źródło www.komp.art.pl).

Po koncercie zespołu odbędzie się tradycyjna zabawa pod gwiazdami na niecodziennym w tym miejscu od lat parkiecie, czyli skoszonej łące a w międzyczasie proponujemy też tradycyjnie bloki zabaw i konkursów dla dzieci, w których bierze już udział drugie pokolenie uczestników naszego festynu. Jeżeli ktoś przyjeżdża od lat na festyn przyzwyczajony jest do tradycyjnego miejsca, czyli plaży- od ubiegłego roku odbywa się on na boisku sportowym, gdzie zaprowadzą państwa drogowskazy. Reasumując- 27 lipca -wszystkie drogi prowadzą do Majd!Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB