Regionalne Święto Ryby w Iławie

2013-07-23 22:43:56 (ost. akt: 2013-07-23 12:56:19)
W plenerzeInne Iława 28 lipca 2013
Regionalne Święto Ryby w Iławie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Iława będzie gospodarzem Regionalnego Święta Ryby. Podczas imprezy będzie można przyjrzeć się zmaganiom zawodowych kucharzy oraz gospodyń domowych, prezentujących swoje kulinarne umiejętności w konkursie na najlepszą potrawę rybną z lina i sandacza.

Świeżą rybę do konkursu zapewni Gospodarstwo Rybackie w Iławie, które od czerwca tego roku jest członkiem sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia, Mazury, Powiśle. W konkursie gotowania zupy rybnej wezmą udział starostowie z Iławy i Ostródy, a także burmistrz i wójt gminy Iława. O zwycięstwie zdecyduje jury, natomiast publiczność będzie mogła ocenić walory smakowe zup podczas bezpłatnej degustacji.

W programie także: prezentacja oferty firm przetwórstwa rybnego, gospodarstw rybackich, a także kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych. Regionalne Święto Ryby odbędzie się równolegle z takimi wydarzeniami jak: Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego, Festiwal Jeziorak Szanty oraz Ogólnopolskie Regaty Yellow Cup.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 28 lipca, przy amfiteatrze w Iławie, ul. Niepodległości, start o godzinie 11. Organizatorem wydarzenia jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz gmina miejska Iława.

Transmisja on-line: www.warmia.mazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB