Oldtimery zacumują przy kejach 
giżyckiej Ekomariny2013-07-24 13:08:14 (ost. akt: 2013-07-25 11:11:42)
W plenerzeInne Giżycko 26 lipca 2013 - 28 lipca 2013
Koło sterowe szkunera "Płynący obłok"

Koło sterowe szkunera "Płynący obłok"

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Już w piątek, 26 lipca można spodziewać się pierwszych uczestników II Giżyckich Dni Oldtimerów. Bazą imprezy będzie Ekomarina, port nad jeziorem Niegocin.Tutaj będą cumować stare i stylizowane na stare łodzie.

— Mamy dziewiętnaście zgłoszeń, ale zapewne będzie więcej jachtów — komentuje Dariusz Klimaszewski, szef giżyckiej Ekomariny. — Na takie zloty przypływają także inni posiadacze starych łodzi.

Zatem miłośnicy starych drewnianych jachtów będą mieli nie lada "ucztę". Będzie można przyjrzeć się "oldtimerom", porozmawiać z załogami, a biorąc udział w konkursach dla publiczności - nawet wygrać rejs jedną z wybranych łodzi.
Oficjalne otwarcie GDO 2013 zaplanowano w sobotę o godzinie 10.30. Nastąpi wówczas prezentacja jachtów i ich kapitanów. Ogłoszony zostanie konkurs na "Najsympatyczniejszą Jednostkę Zlotu". Wieczorem, o godzinie 21 wystąpi duet szantowy "The Żaglers". 


W niedzielę, 28 lipca w godzinach 12 - 14 zaplanowano paradę jachtów uczestniczących w zlocie wzdłuż brzegu Niegocina. Zatem warto na spacer wybrać się na molo. Jachty pod pełnymi żaglami to jeden z najpiękniejszych widoków jakie można zobaczyć na Mazurach.

S.K. 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB