Festiwal Kultury Średniowiecza Masuria 2013

2013-07-25 12:21:29 (ost. akt: 2013-07-25 12:23:23)
W plenerze Ryn 3 sierpnia 2013
Fragment plakatu promującego imprezę

Fragment plakatu promującego imprezę

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Masuria każdego roku przyciąga do Rynu tysiące osób. W tym roku impreza odbędzie się 3 sierpnia. 
Ryński Festiwal zmienia miasteczko w jeden wielki teatr, zajmując nabrzeża jezior Ołów i Ryńskiego a także Zamek i jego najbliższe okolice. Program imprezy jest wyjątkowo różnorodny.

Odbywają się przedstawienia teatralne z epoki, muzyka, tańce, turnieje i zabawy rycerskie. W jarmarku średniowiecznym, podczas którego można nabyć stylizowane stroje, zbroje, oraz wiele innych akcesoriów średniowiecznych i związanych z regionem, bierze udział kilkudziesięciu wystawców.A co czeka nas w tym roku? Tradycyjnie pod Zamkiem (3 sierpnia, godz. 11-20) będzie trwał jarmark rękodzieła, rzemiosła artystycznego, kulinariów. Godzinę później rozpocznie się jarmark rzemiosł dawnych: kowalstwa, ceramiki, wikliniarstwa, mincerstwa. 
Miłośnicy historii z pewnością z zainteresowaniem będą przyglądać się paradzie historycznej, która w południe przejdzie ulicami Rynu. Pół godziny później odbędzie się otwarcie teatrum ("Mateuszek nieopodal zamku i jez. Ołów") oraz salwa na wiwat z artylerii średniowiecznej.


Nie zabraknie także prezentacji bractw rycerskich i chorągwi przybyłych do teatrum. Publiczność będzie mogła wziąć udział w konkursach, warsztatach tańca, pokazach walk z użyciem różnej broni średniowiecznej oraz prezentacji tańców dawnych.Na godz. 14.30 zaplanowano turniej rycerski bojowy pieszy "O Miecz Burmistrza Rynu", po którym odbędzie się turniej kuszniczy dla publiczności o "Złoty Bełt Wielkiego Mistrza Zakonu". Impreza będzie obfitowała w zabawy plebejskie w klimacie średniowiecza, turnieje i walki rycerskie. 
Wieczorem, o godz. 20 koncert muzyki dawnej da "Kwartet Jorgi" (Amfiteatr - dawna winnica krzyżacka), widowisko historyczno-batalistyczne "Obrona Rynu 1455".Z.O.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB