Jarmark Mazurski i wieczór jazzowy

2013-07-31 09:57:26 (ost. akt: 2013-07-31 10:02:20)
MuzykaInne Szczytno 8 sierpnia 2013 - 9 sierpnia 2013
Jarmark Mazurski i wieczór jazzowy

Już 8 i 9 sierpnia w Szczytnie — Mazurski Jazz-Jarmark i XV Jarmark Mazurski. Muzeum Mazurskie w Szczytnie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum w Szczytnie organizuje od 1999 r. doroczny „Jarmark Mazurski” w ruinach zamku krzyżackiego w Szczytnie.

Do udziału w jarmarku zapraszani są twórcy ludowi, rzemieślnicy oraz inni wystawcy, którzy kultywują tradycje dawnego mazurskiego rzemiosła i sztuki ludowej. Podczas jarmarku odbywają pokazy tkactwa, koronkarstwa, wycinankarstwa, malarstwa, plecionkarstwa, wikliniarstwa, snycerki, garncarstwa, kowalstwa, a także pszczelarstwa.

Można też spróbować świeżo wyrobionego w masielnicy masła, domowego smalcu na razowym chlebie wypiekanym w domowym piecu, a także różnych rodzajów miodu pszczelego i kozicowego piwa. Pokazom towarzyszą występy zespołów ludowych, a od czterech lat również zespołów ludowych z Wileńszczyzny. „Jarmark Mazurski” jest od 2009 r. imprezą dwudniową.

W tym roku po raz pierwszy zostali zaproszeni do udziału w prezentacjach muzycznych podczas jarmarku muzycy jazzowi z programem muzyki ludowej w aranżacji jazzowej. Tradycyjnego zaś jazzu w ich wykonaniu można posłuchać podczas Wieczoru Jazzowego, który organizowany jest w przededniu jarmarku, także w ruinach zamku krzyżackiego. Od tej pory impreza nosi nazwę Mazurski Jazz-Jarmark.

Wieczór Jazzowy w ruinach zamku krzyżackiego w Szczytnie 8 sierpnia, od godz. 19:
• DIXIE WARSAW JAZZMEN
• TO I OWO
• MACIEJ STRZELCZYK I PRZYJACIELE
9 sierpnia, od godz. 19: • BLUES FELLOWS

XV Jarmark Mazurski w ruinach zamku krzyżackiego w Szczytnie
9 sierpnia, od godz. 10
Wystąpią Warszawskie zespoły DIXIE WARSAW JAZZMEN, TO I OWO, MACIEJ STRZELCZYK I PRZYJACIELE oraz zespół muzyczny CANTATE z Kowalczuk (Litwa).

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB