Mecz Polska - Niemcy w Naterkach

2013-07-31 09:51:50 (ost. akt: 2013-07-31 10:07:33)
Sport Naterki 3 sierpnia 2013
Mecz Polska - Niemcy w Naterkach

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Mecz piłkarski Polska - Niemcy w sobotę, 3 sierpnia, w Naterkach, zainauguruje VIII Spotkania Warmińskie w gminie Gietrzwałd. Na boisku spotkają się ci, którzy wyjechali stąd do Niemiec z tymi, którzy mieszkają tutaj, na Warmii i są pasjonatami piłki nożnej.

— Kiedyś istniała w Naterkach drużyna piłkarska "Diament", która grała w B-klasie — opowiada Zbigniew Kukuć, sołtys Naterek i prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Diament". — Po latach byli piłkarze i mieszkańcy Naterek wpadli na pomysł organizacji takiego meczu, który integruje pokolenia. Mecz, który odbywa się na
stadionie leśnym w Naterkach zawsze o godz. 14, ma uroczystą oprawę. Obie drużyny wychodzą na boisko poprzedzane przez poczet sztandarowy z flagami Polski, Niemiec i Unii Europejskiej. Potem wysłuchują hymnów narodowych obu państw. Mecz jest sędziowany przez arbitrów z OZPN, a żółtych kartek nie brakuje, bo zawodnicy walczą zacięcie.
Wszelkie urazy zapominane są zaraz po spotkaniu. Po spotkaniu oldbojów gra młodzież. Meczom, obserwowanym przez całe rodziny w narodowych barwach i przez turystów towarzyszą występy artystyczne. Są rozgrywane i mecze rewanżowe, w Niemczech. Z dotychczasowego przebiegu spotkań w Naterkach wynika, że większość z nich wygrali nasi.

— Chodzi tu nie tylko o umiejętności piłkarskie, gdzie technicznie i taktycznie jesteśmy odrobinę lepsi, ale również o to, że niektórzy z naszych przeciwników, grający w drużynie Polonia Bochum pracują i ciężko im w tym samym czasie dostać urlopy — tłumaczy przegrane gości Zbigniew Kukuć.wu-ka

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kibic #1163468 | 164.127.*.* 7 sie 2013 06:42

    Dziś 7.08.2013.o meczu cisza.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Zibi #1158291 | 164.126.*.* 1 sie 2013 08:00

    Ciekawa zabawa,miło popatrzeć na starych znajomych.Jurek więcej trenuj - brzuszek spadnie,Włodek zgol tą brodę itd,itd.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz