Sztuki i Sztuczki w Ornecie

2013-08-06 13:21:00 (ost. akt: 2013-08-06 13:21:27)
Inne Orneta 7 sierpnia 2013 - 11 sierpnia 2013
Sztuki i Sztuczki w Ornecie

Sztuka w przestrzeni miasta, w namiocie cyrkowym, we wnętrzu i w plenerze. Teatr, dźwięk, cyrk, ruch, ogień – taką wybuchową mieszankę atrakcji przygotował Miejski Dom Kultury w Ornecie. Już 7 sierpnia rozpocznie się tegoroczna, pierwsza odsłona Festiwalu „Sztuki i Sztuczki”, który zakończy się w niedzielę.

„Pinokio! Szukamy Cię!”. Tym hasłem zaczynamy pięciodniowe obcowanie z kulturą. Pierwsze dwa dni to moc atrakcji przygotowanych przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie, który zawita do Ornety ze swoim programem artystycznym „Gdzie jest Pinokio?”. W ramach „Lata w teatrze” w środę o godz. 11.00 zapraszamy pod Ratusz Miejski na paradę ulicami miasta, zaś o godz. 18.00 na spektakl teatralny i koncert w namiocie cyrkowym na bocznym boisku przy hali OSIR. Również w środę od godz. 15.00 na placu za MDK będzie można podejrzeć Radio Olsztyn od kuchni, bowiem tego dnia popołudniowa audycja prowadzona będzie na żywo prosto z Festiwalowej Ornety.

W czwartek artyści współpracujący przy produkcji „Gdzie jest Pinokio?” poprowadzą bezpłatne warsztaty muzyczne, dźwiękowe, cyrkowe i sztuki opowiadania. Zapisy na zajęcia zaplanowane na 8 sierpnia w godz. 10.00-14.30 odbywają się w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Ornecie lub pod numerem telefonu 55 242 10 39.

W piątek zapraszamy na godz. 17.00 pod Ratusz Miejski na „Balonowe Show”, czyli skręcanie balonów na różne sposoby, zaś o godz. 20.00 na placu za MDK rozpocznie się impreza klubowa „Muzyczni Czarodzieje”, której gospodarzem będzie DJ Luki. Z zaproszonych gości wystąpią m.in. DJ TiDi, Zdroyek, Dave K oraz Rani De Rush.

W sobotę 10 sierpnia Teatr Światła i Ognia rozpoczną o godz. 18.00 pod Ośrodkiem Sportu w Ornecie prowadzone przez profesjonalistów otwarte warsztaty kuglarskie i nauka gry na bębnach afrykańskich. O 20.00 organizatorzy zapraszają na żywiołowy, plenerowy koncert zespołu Tygiel Folk Banda. Na zakończenie dnia wystąpią zaproszeni przez MDK na dwudniowy Zlot Kuglarzy goście. Podczas „Igraszek z ogniem” od godz. 21.30 zobaczyć będzie można niebanalne spektakle ogniowe w wykonaniu m.in. morąskiej grupy „Fire Proud”, braniewskiego zespołu „Drakar” czy Teatru ognia „Jama”.

Ostatni dzień imprezy to zamknięte miasteczko kuglarskie dla uczestników Zlotu, którzy zjadą się do Ornety z całej Warmii i Mazur.

Wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu „Sztuki i Sztuczki” są bezpłatne. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.facebook.com/pages/Festiwal-Sztuki-i-Sztuczki.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB