Regionalne Święto Mleka

2013-08-09 21:06:34 (ost. akt: 2013-08-09 18:08:20)
Inne Olecko 18 sierpnia 2013
Regionalne Święto Mleka

Zbliża się kolejna edycja Regionalnego Święta Mleka, które odbędzie się 18 sierpnia 2013 na Placu Wolności w Olecku. To świetna okazja do promowania mleka i jego walorów zdrowotnych oraz produktów mleczarskich.

Organizatorzy przygotowali konkursy kulinarne z mlekiem w roli głównej. W konkursach wystartują ekipy zawodowych kucharzy oraz gospodynie domowe, prezentując swoje kulinarne umiejętności i starając się zachwycić jury „Najlepszą zupą mleczną lub chłodnikiem”. Profesjonalne jury dokona oceny potraw pod przewodnictwem dr Grzegorza Russaka.

Natomiast w konkursie „Na najlepszy sernik” własne wypieki zaprezentują, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy z całego regionu. O zwycięstwie zdecyduje publiczność, która po skosztowaniu konkursowych ciast, wyłoni laureata – wykonawcę najlepszego z nich.

Konkursom towarzyszyć będzie prezentacja produktów mleczarskich z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, a także kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” oraz prezentacja regionalnego rękodzieła. Całość dopełnią występy artystyczne.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do oglądania zmagań konkursowych
on-line na stronie www.warmia.mazury.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Olecko, Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO” oraz Agencja Rynku Rolnego, Oddział Terenowy w Olsztynie.Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aaaa #1174543 | 83.9.*.* 18 sie 2013 14:51

    no tak wiocha ma święto !!!!! w ełku koncerty a w olecku buraki obchodzą święto mleka !!!! fuuuuu

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)