Mirosław Czyżykiewicz z nową płytą „Ma Chérie” w Olsztynie

2013-09-11 11:06:12 (ost. akt: 2013-10-01 11:34:43)
Muzyka Olsztyn, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych,... 4 października 2013
Mirosław Czyżykiewicz z nową płytą „Ma Chérie” w Olsztynie

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zaprasza na koncert Mirosława Czyżykiewicza, który odbędzie się 4 października 2013 r.

Mirosław Czyżykiewicz jest artystą uwielbianym w kręgach piosenki literackiej. Z wykształcenia jest artystą grafikiem, absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. To kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz. Cenią go zarówno miłośnicy Stachury, Wysockiego, jak i Leonarda Cohena. Wyróżnia go charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, melorecytacja. Jego teksty pozostają niedoścignionym wzorem dla wielu młodych twórców. Ten artysta słowami potrafi oddać to, na co wielu z nas często nie znajduje własnych słów. Nadaje kształt emocjom, które możemy odnaleźć w każdej codzienności. O czym śpiewa Czyżykiewicz? Po prostu o życiu. Jego pieśni to opis świata, zapis wrażeń, notatka z podróży.

Podczas koncertu w CEiIK zaprezentuje materiał z ostatniej płyty „Ma Chérie”, która jest hołdem złożonym Szekspirowi, Norwidowi, Mandelsztamowi, Broniewskiemu, Różewiczowi, Herbertowi, Woroszylskiemu, Brodskiemu (obecnemu na wszystkich płytach barda), Barańczakowi, Kaczmarskiemu oraz mistrzom piosenki literackiej. Jest też szkołą czytania poezji, interpretowania i przekładania na muzykę. Artysta z tego koncertu uczyni przedstawienie różnorodne pod względem stylistycznym - słyszymy w nim przytup, przyśpiewkę, walczyka, kantatę, klasyczną piosenkę literacką, brzmienia rockowe, celtyckie.

Koncert odbędzie się 4 października 2013 roku o godz.19.00 w sali widowiskowej CEiIK-u (ul. Parkowa 1, Olsztyn). Sala otwarta będzie dla widzów od godz. 18.30.

Bilety w cenie 40 zł w przedsprzedaży (45 zł w dniu koncertu) do nabycia w CEiIK-u w godz. 8.00-18.00 (poniedziałek-sobota) lub przez moduł rezerwacyjny (rezerwacje biletowe przyjmujemy).

źródło: CEiIK w Olsztynie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB