Święto Niepodległości w Karczmie Warmińskiej

2013-11-07 09:40:53 (ost. akt: 2013-11-07 09:47:17) Artykuł sponsorowany
Święto Niepodległości w Karczmie Warmińskiej

W nadchodzące dni, od 9 do 17 listopada, serdecznie zapraszamy do wspólnego biesiadowania w smakowitym klimacie wieloletniej tradycji promowania polskiej gęsi. Szef kuchni Karczmy Warmińskiej przygotuje dla Państwa specjalne dania z gęsiny oraz podzieli się swoją wiedzą kulinarną.

Z okazji dnia św. Marcina i Święta Niepodległości zapraszamy do Karczmy Warmińskiej na świąteczne obiady rodzinne. W dniach 9, 10 i 11 listopada, obok tradycyjnych dań warmińskich, znajdą się potrawy z gęsiny. Wszystko uświetni muzyka grana na żywo. W niedzielę wystąpi Kapela Warmińska zespołu Pieśni i Tańca Warmia z Olsztyna.

Święto Niepodległości spędzimy radośnie, zasiadając wspólnie z bliskimi do uroczyście nakrytego stołu w Karczmie w Gietrzwałdzie - miejscowości o pięknych tradycjach narodowych. Mieszkańcy Gietrzwałdu od wieków byli Polakami i katolikami, działała tu szkoła polska, biblioteka i pierwsza na Warmii księgarnia. To właśnie w Gietrzwałdzie powstał pomysł utworzenia Gazety Olsztyńskiej. W dniu Święta Narodowego o godz. 13:00, zwiedzimy z przewodnikiem Sanktuarium Maryjne, gdzie w XIX w. polskim dzieciom objawiła się Matka Boska. Gietrzwałd to polskie Lourdes i Fatima.

"Na świętego Marcina najlepsza gęsina, patrz na piersi, patrz na kości, jaka zima nam zagości." red. J. Krzyżanowski

Będzie można zamówić:

- Pasztet z gęsi ze śliwką
- Krupnik na gęsich szyjach
- Pierogi z gęsią wątróbką i zieloną pietruszką
- Pierś gęsia z sosem żurawinowym, kaszą jaglana i modrą kapustą
- Udo gęsie pieczone na śliwce z kopytkami i zasmażanymi buraczkami

Terminarz imprez w Karczmie Warmińskiej:

9-11.11 i 17.11– Gęsina na Św. Marcina – od 9 do 17 listopada w karczmie potrawy z gęsiny. W każdą sobotę i niedzielę muzyka na żywo!
18.11 – 29.11 – Warmińska spiżarnia - zimowe zapasy , świniobicie – mięsa i podroby, wędzenie , pieczenie: schab, karkówka, żeberka, łopatka, szynka, golonka oraz tradycyjna świeżynka. W każdą sobotę i niedzielę muzyka na żywo
30.11 – Andrzejkowy wieczór – zabawa z muzyką i biesiadą

Rezerwacja miejsc: tel . 89 512 34 23, karczma@karczma.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB