Z cyklu Oto Foto: spotkanie z Beatą Podwysocką

2013-11-15 21:24:11 (ost. akt: 2013-11-15 18:07:21)
Kultura Olsztyn, Kamienica Noujacka MOK, ul. Dąbrowszczaków... 27 listopada 2013
Z cyklu Oto Foto: spotkanie z Beatą Podwysocką

Na spotkanie spotkanie z Beatą Podwysocką zapraszamy w środę, 27 listopada 2013 do Kamienicy Naujacka MOK (ul. Dąbrowszczaków 3, Olsztyn). Początek godz. 18. Wstęp wolny.

Fotografia, którą uprawia Beata Podwysocka jest dla niej punktem wyjścia do spojrzenia na otaczający świat z innej niż codzienna perspektywy, co powoduje, że zwykłe staje się w sposób zupełnie nieoczekiwany, niezwykłe. Dzięki takiej zmianie oglądu rzeczywistości artystka stara się pokazać, że jest wokół nas wiele światów równoległych, a mówiąc o zmianie perspektywy, ma na myśli zarówno spojrzenie czysto fizyczne na fotografowany przedmiot, jak też próbę stworzenia zaskakującego kontekstu dla rzeczy i sytuacji na pozór codziennych.

Tworząc swoje prace, często sięga po ukazanie obrazów tak ulotnych, jak odbicia czy też cienie. Fascynuje ją bowiem fakt, iż można zatrzymać na fotografii coś, co nie jest fizycznie namacalne, a jednocześnie jest do tej fizyczności na zawsze przypisane. Często szuka inspiracji w sztuce abstrakcyjnej, szczególnie minimalizmie i konstruktywizmie, próbując grać formą; kształtem, geometrią, kolorem i fakturą.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB