Przegląd Grup Kolędujących „ROGOLE 2014”

2014-01-07 14:40:31 (ost. akt: 2014-01-07 14:44:42)
Kultura Stawiguda 7 stycznia 2014
Przegląd Grup Kolędujących „ROGOLE 2014”

Po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zaprasza na XIV Przegląd Grup Kolędujących „ROGOLE 2014”. We wtorek, 7 stycznia, będzie można oglądać występy grup młodych aktorów z gminy Stawiguda oraz gmin ościennych, którzy przygotowali prezentacje bożonarodzeniowe.

Do przeglądu zgłosiło się 7 grup: z Rusi, Bartąga, Waplewa, Purdy, Stawigudy oraz Tomaszkowa. Z niecierpliwością czekamy na ich występy, dzięki którym będziemy mogli poczuć ten wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia.

To wydarzenie nie ma charakter konkursu, a jego głównym celem jest wspólna zabawa, wymiana doświadczeń oraz podtrzymywanie tradycji.

Na scenie wystąpi około 160 wykonawców, w tym:

1. „Szkoła Podstawowa w Rusi” pod opieką Pani Elżbiety Grodek oraz Pani Barbary Rogulskiej. Grupa przedstawi „Jasełka 2013”, będące pantomimą połączoną z tańcem i śpiewem kolęd.
2. Grupa „TROPICIELE” z Przedszkola w Bartągu pod opieką Pani Marii Cichej oraz Edyty Dujko-Domańskiej zaprezentują „Jasełka”.
3. Zespół Kolędujący „SŁONECZKA” pod opieką Pani Danuty Wieczorek oraz Pani Marianny Szydłowskiej wystąpi w przedstawieniu „Jasełka- pantomima”, która będzie wykonana przez przedszkolaków z grupy „0”.
4. Grupa „ZUCHY” z Przedszkola w Bartągu pod opieką Pani Iwony Radomskiej oraz Renaty Tumas wykonają pastorałkę pt. „Aniołek”.
5. „Mali Kolędnicy z Tomaszkowa” z „Domu Warmińskiego” w Tomaszkowie pod opieką Agnieszki Wieczorek wystąpią w przedstawieniu pt. „Bosy pastuszek”.
6. Kolejna grupa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawigudzie pod opieką Pani Heleny Polakowskiej zaprezentuje „Betlejemską dobranockę”.
7. Grupa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawigudzie pod opieką Pani Wiesławy Kaczmarczyk zaprezentuje występ pt. „Mali kolędnicy”. Będzie to występ, podczas którego usłyszymy grę oraz śpiew kolęd takich jak „Cicha noc”- w trzech językach- polskim, angielskim oraz niemieckim, jak również „Lulajże Jezuniu” oraz „Wśród nocnej ciszy”.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB