230 tysięcy na koncie WOŚP w Olsztynie. Zobacz, co się działo

2014-01-12 16:12:16 (ost. akt: 2014-01-13 09:15:20)
230 tysięcy na koncie WOŚP w Olsztynie. Zobacz, co się działo

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Stan konta olsztyńskiego oddziału WOŚP w Olsztynie na godzinę 21:30 wynosił 230 tysięcy złotych. W całym mieście odbywało się mnóstwo imprez, a ulice opanowali wolontariusze.

W niedzielę, 12 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra 22. raz. Pieniądze, które trafią do puszek wolontariuszy podczas tego finału zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

O 15:00 na koncie olsztyńskiego oddziału WOŚP było 57 tysięcy złotych. Po podliczeniu pieniędzy o godzinie 16:00, okazało się, że kwota się niemal podwoiła. Licznik wskazał 102 tysiące złotych. 152 tysiące złotych - tyle było na koncie oddziału WOŚP w Olsztynie. Niecałą godzinę później licznik wskazał 162 tysiące. O 19:30 były już 183 tysiące. Po 21:00 ta kwota wynosiła 230 tysięcy.

W całym kraju do 21:00 zebrano ponad 24 mln zł.

Od samego rana w całym mieście odbywała się cała masa imprez związana z 22. finałem Orkiestry, a ulice opanowali wolontariusze.

O 11:00 na olsztyńskiej starówce pojawili się miłośnicy zimowych kąpieli. Tym razem zamiast do lodowatej wody jednego z jezior wskoczyli do ustawionego w centrum miasta basenu wypełnionego wodą i kostkami lodu. Kapieli towarzyszył pokaz pierwszej pomocy.


Od 12:00 do 16:00 na Starym Mieście u zbiegu ulic św. Barbary i Staromiejskiej trwała „Golden Retrievery Dzieciom” – akcja właścicieli psów rasy Golden Retriever.

O 13:00 w centrum handlowym „Aura”, rozpoczęły się biegi podczas Kilometrowej Orkiestra Świątecznej Pomocy. W zmaganiach z bieżnią wziął udział m.in. Paweł Papke. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę i napój izotoniczny. Każdy uczestnik to 20 złotych od sponsorów na rzecz WOŚP.

Do godziny 18:00 organizatorzy chcą przebiec blisko 350 kilometrów.


Także w Aurze odbyło się szycie wielkiego orkiestrowego serca. Najmłodsi mieszkańcy Olsztyna wspierani przez rodziców zszywali kawałki materiału, które w efekcie utworzyły gigantyczne serducho.


Od 12:00 do 15:00 w bibliotece odbyła się loteria fantowa i „Serduszkowy bal” dla maluchów.

Jazda z Mistrzem to wydarzenie, które już na stałe wpisało się do programu WOŚP w Olsztynie. Wszyscy głodni ekstremalnych wrażeń mogli przejechać się samochodem rajdowym. Skorzystać z okazji można było od 13:00 do 15:00 na ul. Nowowiejskiego (obok INKI).


O 13:55 na ulice Olsztyna wyszli biegacze. Do 15:00 trwał 3. bieg "Policz się z cukrzycą". Trasa biegu prowadziła od ratusza do Szkoły Podstawowej nr 15.

Na scenie na Starym Mieście odbywały się koncerty. Zagrali między innymi: BINGE, HERSON, TRAFFIC JUNKY, KOSMA I OPALACH, ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW, ENEJ. Jak zwykle finał WOŚP zakończyło światełko do nieba.


Także w całym regionie trwają imprezy związane z 22. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Relacje można znaleźć tutaj: WOŚP w regionie

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (166) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Konrad #1296197 | 89.228.*.* 15 sty 2014 01:18

  My mamy wspaniałego Jurka Owsiaka a Wy wciąż krytykujący malkontenci macie Ojca Rydzyka...jest fajnie u nas bez zazdrości .Życzę wszystkim sukcesów w zdobywaniu popularności.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. NC do ~ z salonu #1295733 | 83.24.*.* 14 sty 2014 18:08

  Mądrość bez elokwencji nie jest niczym złym, ale elokwencja bez mądrości zwykle jest szkodliwa. Jeśli przy okazji Najpiękniejszej Orkiestry Ludzkich Serc, zabawia się Salonowiec na forum w sędziego, urzędnika skarbowego, poborce podatkowego i inkwizytora (od tego są niezależne instytucje, włącznie z tą ostatnią, które w pozostałe 364 dni roku mogą zgodnie z prawem gmerać w dokumentacji WOŚP i sumieniu pana Jurka Owsiaka) to jakie intencje Salonowcem kierują?! Tego dnia możesz Pan wrzucić parę groszy do puszki i pomyśleć o sobie - "hmm, też bywam fajnym człowiekiem". To nie dzień na błyskotliwą intelektualną (?) fanfaronadę i doszukiwanie się w schyłkowym PRL-u spisków mających na celu owładnięcie umysłami młodzieży i okazja do obrzydzania ludziom wspaniałego wydarzenia - tylko najzwyklejszy odruch serc i sumień. Tak to już bywa, że przeintelektualizowani nie rozumieją rzeczy prostych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pik do ~~z salonu #1295083 | 89.228.*.* 14 sty 2014 08:30

  no skoro posługujesz się informacjami z Gazety Polskiej i jej ekspertów to sie nie dziwie że masz takie a nie inne zdanie.Fachowcy tego szmatławca już pisali o sztucznej mgle w smoleńsku, brzozach których nie było a potem były a analize zdjęć google poddawali skomplikowanym obróbkom w ......Paint`cie.........prosze stary wyluzuj.Wośp miał wiele kontroli i jak dotej pory nikt nic złego im nie udowodnił, wydają jedynie 8% na własną administracje 2mln na Woodstok( i nie rozdają tam nikomu kokainy za free)jest muzyka,pewnie też i alkohol i jakaś trawka nie moja to sprawa a tych co tam bywają oraz kolejne 2mln na organizacje kolejnego finału.Tyle.Koniec.Ma racje ktoś kto już Ci odpowiedział....POWIEDZ TO TYM WSZYSTKIM MATKOM I OJCOM KTÓRYCH DZIECI DZIŚ ŻYJĄ DZIĘKI TYM URZĄDZENIOM Pozdrawiam!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. julka #1294968 | 88.156.*.* 13 sty 2014 23:42

  Najwięcej kasy zbiera tusk. Ciekawe że jakoś nikt tego szczególnie nie zauważa. Ci co narzekają na jurka to pewnie zwolennicy tuska.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. z salonu #1294953 | 178.182.*.* 13 sty 2014 23:20

  Przyglądam się Owsiakowi uważnie od lat. Integralną częścią jego wizerunku i życiorysu jest działalność u schyłku Peerelu, nosząca wszelkie znamiona celowego kanalizowania buntowniczych nastrojów młodzieży z błogosławieństwem ówczesnej władzy (o tym z kolei pisał w obszernym tekście w "Gazecie Polskiej" Piotr Lisiewicz). Między innymi z tego powodu nie wierzę w romantyczną legendę dobrego Jurka, który w pierwszej połowie lat 90. nagle wpadł na pomysł, żeby pomagać dzieciom. To bajka dla naiwnych. Rzecz w tym, że takich naiwnych jest większość i należy do nich także ogromna liczba uczestników WOŚP. Tu stawiam sprawę jasno: w większości są to zapewne ludzie pełni jak najlepszych chęci i naprawdę chcący pomagać. Im należy się szacunek. Nie należy ich jednak mylić z grupką cyników, którzy muszą doskonale rozumieć naturę przedsięwzięcia Owsiaka lub z uczestniczącymi WOŚP wielkimi firmami, które od dawna robią sobie w ten sposób zwykłą reklamę (za pieniądze swoich klientów). Do cyników zaliczam też samego Owsiaka. Warto zwrócić uwagę, że w żadnym momencie nie próbował on nawet podjąć polemiki ze swoimi krytykami, obojętnie którego z wyżej wymienionych wątków dotyczyłyby ich zarzuty. Jego odpowiedź zawsze opiera się na kpinie, dyskredytowaniu pytających, ewentualnie obrzuceniu ich obelgami. Dlaczego? To proste: Owsiak takiej polemiki nigdy nie podejmie, bo to oznaczałoby legitymizację oponentów. A potem prawdopodobnie przegraną Owsiaka w sporze z nimi. Musi zatem trzymać się strategii rżnięcia głupa i powtarzać opowieści, że każdy, kto go krytykuje, po prostu strasznie mu zazdrości. WOŚP jest oszustwem, ale nie w sensie prawnym. To przedsięwzięcie, służące w gruncie rzeczy czemuś całkiem innemu niż oficjalnie deklarowane cele: kanalizowaniu nastrojów, włączaniu mas ludzi w maszynerię propagandy fajnopolactwa. Jedyne pocieszenie, że niejako przy okazji w szpitalach pojawia się sprzęt medyczny. Swoje teksty na temat Owsiaka traktuję jako pracę u podstaw. Bez emocji. Wbrew temu, co na konferencji prasowej wykrzyczał pan Jerzy, nikt nie chce niszczyć jego przedsięwzięcia. Chodzi jedynie o to, żeby zaczęło ono funkcjonować na normalnych zasadach, a nie na zasadach świętej krowy III RP. Tylko tyle i aż tyle.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ZWL #1294887 | 80.52.*.* 13 sty 2014 21:56

   "NIE PŁACĘ OWSIAKOWI' : nie płcisz jemu. Swoje pieniądze daj.... gdzie chcesz. Tobie i "róbta co chceta": spróbujcie dowiedzieć się jak wygląda rozleczenie pieniędzy zebranych przez kościół i jego agendy (choćby Caritas). A kiszkę z grochem! Spytajcie Rydzyka co z tymi milionami zebranymi na ratowanie Stoczni Gdańskiej. To was nie boli??? Ksiądz kazał opluwać WOŚP, to opluwacie. Wszyscy nawet rydzykowego "owsik" używacie. Boli złamanie monopolu na zbieranie na tace? Oj, jak boli!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. róbta co chceta #1294742 | 79.163.*.* 13 sty 2014 20:13

    My społeczeństwo, chcemy wiedzieć, czy prawdą jest, że dwie córki Owsiaka studiują na prywatnych uniwersytetach w USA, gdzie miesięczny koszt pobytu, wraz z opłatami,jest rzędu kilkudziesięciu tysięcy USD. Niech pan Owsiak potwierdzi lub zaprzeczy!! jeżeli jest to prawda, niech wyjaśni skąd ma na to pieniądze??Dlaczego pan Owsiak gardzi polskim systemem oświaty,posyłając córki na studia do USA?? Zawsze deklarował,że jest wielkim patriotą, chca wiele zrobić dla kraju, a tymczasem wysyła córki do USA, za ciężkie pieniądze !!Gdzie jest jego patriotyzm?? Wszak przyjął, z rąk prezydentów,wszelkie możliwe odznaczenia ,krzyże i medale!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Owsuj #1294627 | 83.24.*.* 13 sty 2014 18:28

    Owsiak to klasa, Pawłowicz niech na polu krowy pasa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. owsik #1294623 | 5.185.*.* 13 sty 2014 18:23

    owsik ,podał ze zebrał przez 20 lat 0.5 miliarda złotych,zbiera ponad 50 mlionów co roku ,gdzie reszta ???

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. owsik #1294613 | 5.185.*.* 13 sty 2014 18:19

     LUDZIE ,żaden owsik wam nie pomoże ,chyba ze dla własnej kieszeni wszyscy którzy mają w tym biznes beda wam oferować zbiórki itp ,a ludzie beda umierac przed szpitalami ,niech wam przedstawią rachunki z orkiestry zobaczycie ,jaki to biznes,donald rece zaciera milion owsików do DZIEŁA

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. Raptajl #1294460 | 31.220.*.* 13 sty 2014 14:57

     Więcej kosztuje czas antenowy niż te marne 40 mln przez nich zebrane. Więcej kosztują afery Platformy Obywatelskiej czy same loty Tuska niż te Wasze marne 40 mln. Nie potępiam zbierania kasy, ale jesteście frajerami pukanymi w pupcię. Niestety rodacy.

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     1. x #1294404 | 178.36.*.* 13 sty 2014 14:04

      owsiak odaj 11 milionów

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

      1. Heniek 55 #1294321 | 188.33.*.* 13 sty 2014 12:41

       Tekst poświęccony ku rozwadze posła Szmita.Jak cała jego partia neguje zbiórkę,wstyd że Ziemi Warmińska wydała takiego.Sami dopisujcie...........

       Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      2. AntoniKosiba #1294314 | 164.126.*.* 13 sty 2014 12:31

       Olsztynianie stanęli na wysokości zadania a władze, jak zwykle. Każde miasto miało coś oryginalnego i drogiego do zaoferowania a u nas szmata w kształcie serca, która była szyta gdzie? W centrum handlowym! Oczywiście kryptoreklama faworyzowanego centrum handlowego. Tak, faworyzowanego bo już podczas ostatniego jarmarku całość imprezy była tak zorganizowana by jak najmniej ludzi pojawiło się na Starówce; zmuszały nieformalnie do tego stoiska z jedzeniem wyprowadzone wręcz z Starówki za Starą Bramę w kierunku ... oczywiście centrum handlowego. Żenada ta uszyta szmata!

       Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

       1. Kmita #1294251 | 195.8.*.* 13 sty 2014 11:23

        Zajefajnie, dużo kaski zebraliśmy, będzie super Przystanek Woodstok. Uwielbiam ten klimat, piwsko do oporu, łatwe dziewczyny, morze trawy jak w niebie! Warto pomagać WOŚP!

        ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

        1. jahh #1294249 | 83.24.*.* 13 sty 2014 11:19

         Pytam się wszystkich krzykaczy: gdzie są pieniądze które zbierał Rydzyk na Stocznie Gdańską? Nikt ich nigdy nie widział a sprzęt WOŚPu widzieli wszyscy,którzy byli kiedykolwiek w szpitalu.

         Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

        2. wierny czytelnik #1294226 | 83.11.*.* 13 sty 2014 11:01

         Niedowiarkom polecam strone wosp i ich sprawozdanie finansowe jako lekture, a takze oswiadczenie, ze nic z finalu nie idzie na woodstock! A poza tym jest to oficjalna fundacja, a zeby fundacja istniala wg prawa nie moga z zebranych pieniazkow korzystac dla siebie tylko na cele na ktore zbieraja! Na swoje wydatki maja sponsorow. Poczytajcie sobie troche przepisow itp a nie zabieracie glos nic nie wiedzac i nie majac o tym pojecia!

         Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

         1. mamelka #1294223 | 46.215.*.* 13 sty 2014 11:00

          Nigdy i nigdzie na świecie żadna akcja nie uszczęśliwi wszystkich!!!Zawsze znajdą się ludzie ,którym się coś nie spodoba.Ciekawe tylko czy ci przeciwnicy pomogli komuś kiedyś bezinteresownie wydaję mi się,że Nie bo gdyby tak było nie byłoby tu tych anty owsiakowych wpisów.Pomysleliscie ile dzieci,ludzi,żyję dzięki Owsiakowi??????Nie ma ludzi bez skazy Jurek tez popełnia błędy bo jest tylko CZŁOWIEKIEM!!!!

          Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         2. jak? #1294201 | 83.24.*.* 13 sty 2014 10:37

          "Zwracam się też do wszystkich wolontariuszy i zwolenników Jerzego Owsiaka dopingujących FINAŁ WOŚP “Na Ratunek”: Ludzie, do cholery, to były pieniądze ofiar wypadków, które powinny do nich trafić! Jak chcecie ludzi ratować jeśli boicie się patrzeć na ręce Waszego Guru? Jak wasza praca wygląda w takiej sytuacji? To Wy pierwsi powinniście zadbać by Jerzy Owsiak się z tych pieniędzy wytłumaczył, to Wy możecie to wyegzekwować jako pierwsi! To wy powinniście mu publicznie i prywatnie zadawać te pytania? A jak się okaże, że tych pieniędzy nie ma to co wyjdzie? Że kogo przez tyle lat wspomagacie…?! Jak będziecie wtedy wyglądać?! c.d.: http://3obieg.pl/czy-jerzy-owsiak-zdefra udowal-nawiazki-sadowe-od-pijanych-kiero wcow

          ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

          1. Ma SIę! #1294151 | 89.228.*.* 13 sty 2014 09:47

           Wielka Orkiestra Budżetowej Pomocy!

           Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

           1. Sara #1294144 | 89.228.*.* 13 sty 2014 09:42

            Jurek Owsiak uczy wrażliwości ludzi młodych .Cała Polska z wyjątkami gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy...to fenomen w skali Świata. ☆ Dzień dobry! "...są ludzie,którzy mówią nam, że jutro będzie lepiej, ale są i tacy, co pomagają nam przetrwać to zło dzisiaj ..." ☆ POMAGAMY WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, CZYLI CHORYM DZIECIOM I SENIOROM... ☆

            Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

            1. mark #1294139 | 79.188.*.* 13 sty 2014 09:37

             owsiak to prlowski twor ...

             Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

             1. 100% #1294136 | 88.156.*.* 13 sty 2014 09:36

              Owsiak zrobił z WOŚP dobrze prosperującą firmę, nie podoba mi się oprawa i formuła obecnego WOŚP, kręcący się wokół niej politycy liczący na darmową promocję oraz wielkie koncerny reklamujące się pod szyldem WOŚP, dla mnie to już nie to samo co było kilkanaście lat temu, teraz WOŚP to kolejna fundacja która nie do końca wiadomo na co i ile przeznacza pieniędzy.

              Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

              1. 100% #1294101 | 88.156.*.* 13 sty 2014 09:09

               Nie mam nic przeciwko pomaganiu biednym i chorym, ale wku.wia mnie, że obowiązki systemu przejmują prywatne osoby i tak naprawdę musimy płacić drugi raz za to samo.

               Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

               1. wstyd #1294093 | 89.231.*.* 13 sty 2014 09:04

                Jak 22 lata temu tak i przez kolejne lata aż do wczoraj zawsze coś wrzucam d puszek i tak samo robią wszyscy z mojej rodziny ale nie o tym chciałem pisać a o żenadzie jaka w tym roku odbyła się na naszym starym mieście , poziom sięga dna niedługo nikt nie będzie chciał nic mieć wspólnego z miejskimi organizatorami to że pan grzybowicz biegał w aurze to chyba reklama aury bo nie WOŚP , pseudo wyścigi pseudo emeryta organizatora totalna klapa i tak można by było wymieniać choć tak naprawdę przez większość dnia nic się nie działo a najlepsza była relacja w dwójce gdzie z Olsztyna nie było co pokazac poza kilkoma starymi samochodami . Wstyd ? ano wstyd miasto wojewódzkie zebrało po 1,50 od mieszkańca zero organizacji TAK WSTYD !!!

                Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                1. pik do ~owsiak won #1294069 | 89.228.*.* 13 sty 2014 08:50

                 skąd wiesz że ponad połowa idzie na owsiaka i jego ludzi?Wiadomo że fundacje celowo przeznaczają jakąś część na koszta własne z tym że akurat Wośp jest najbardziej transparentną jezeli chodzi o ujawnianie i rozliczanie się ze środków.I dobra niech nawet ponad połowa idzie na nich to wbij sobie do pustego łba że tam pracują też ludzie, którym należy się zapłata,prowadzą szkolenia z pierwszej pomocy w szkołach-czy ty poprowadziłbyś takie coś np.w imieniu caritas za darmo przez np rok? do tego jakieś fajerwerki by dać ludziom troche radości i podziękowac za wspólną "dobrą robotę"-to twoim zdaniem tak wiele???Jesteś kretynem i kiedyś będąc starcem sam otrzymasz pomoc dzięki jego sprzętowi.Kiedyś będziesz miał dzieci-zostaną przebadane lub uratowane dzięki tym urządzeniom.Ale skoro ci sie to niepodoba to już teraz zadeklaruj ze niechcesz by udzielono ci pomocy sprzętem wośp.I jedyne co mogłoby mnie zniechęcić do wrzucenia DOBROWOLNIE! grosza do puszki to tacy jak ty,którym nic sie niepodoba.Orkiestra to nie Owsiak-to Ci wszyscy ludzie którzy dają co mogą by pomóc innym.Niekoniecznie poprzez wrzucenie pieniążków bo często ich sami nie mają ale poprzez szczery uśmiech,kubek ciepłej herbaty dla wolontariusza i szczerą wiare że dzieje się coś wielkiego.Zostałeś zmanipulowany przez pisowskie q.estwo i poddałeś sie koscielnej nagonce, która poprostu nie lubi konkurencji.nie musisz sie przyłączać ale sie przynajmniej nie wpieXXalaj

                 Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                 1. wolontariusz 23 #1294059 | 81.190.*.* 13 sty 2014 08:43

                  Wy mylicie słuzbe zdrowia z akcja Owsiaka a co on ma wspolnego ze słuzba zdrowia on nie jest jej pracownikiem zbiera pieniądze na sprzet ktorego tej służbie zdrowia własnie brakuje

                  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                  1. Turbo #1294051 | 83.17.*.* 13 sty 2014 08:37

                   Ja Was proszę, przecież w Olsztynie nie działo się nic, co roku jest żenada a w tym roku był najwyższy poziom żenady i jeśli już coś było to to samo co zawsze. Tu nawet takiej imprezy nie potrafi się zorganizować i niczym nie zachęca się ludzi do brania w niej udziału.

                   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                   1. do wiernego czytelnika #1294049 | 195.136.*.* 13 sty 2014 08:35

                    Caritas oddaje potrzebującym 99% zebranych datków i jest w stanie to udowodnić, a owsiak niewiele ponad 50% i się miga. Kasy teoretycznie sam nie zarabia, ale ...żona tak. 30 000 to mało? Dla mnie nie dość, że nieudolnie wyręcza państwo polskie (podatek muszą szpitale zapłacić same, często nie mają też na personel obsługujący i konserwację tego sprzętu) to jeszcze za te pieniądze rozpasa i rozpija polską młodzież. Czy normalne są obrazki z koncertu, gdzie młodzi taplają się we własnych siuśkach i rzygowinach zmieszanych z błotem? Polska.... Przeczytaj cały tekst: 230 tysięcy na koncie WOŚP w Olsztynie. Zobacz, co się działo - Orientacja http://orientacja.pl/185929,230-tysiecy- na-koncie-WOSP-w-Olsztynie-Zobacz-co-sie -dzialo.html#ixzz2qGHzcn00

                    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                    1. Owsiak won ! #1294022 | 164.126.*.* 13 sty 2014 07:57

                     Każdy kto daje na Owsiaka powinien zdawać sobie sprawę,że połowa zebranych pieniędzy nie idzie na żadne szczytne cele tylko na utrzymanie Pana Owsiaka i jego wielkiej świty ,oraz na organizację przystanku Woodstock na którym demoralizuje się i urabia politycznie młodzież.Ja jak widzę gamoni z puszkami od hochsztaplera Owsiaka,to gonię Dziadygów i proponuję wszystkim robić tak samo.

                     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                     1. bloody mary #1293986 | 82.139.*.* 13 sty 2014 06:15

                      A ja proponuję podobną akcję na polskie drogi. Co z tego, że płacimy na nie w paliwie i każdym innym możliwym podatku. Na służbę zdrowia też płacimy w podatkach a gdyby nie orkiestra nie byłoby się gdzie leczyć.

                      Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                     2. idą wybory #1293955 | 46.186.*.* 13 sty 2014 01:34

                      tematem WOŚP i Owsiaka trzeba odwrócić uwagę od Rządu i polityków. Tak?!

                      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

                      1. wierny czytelnik #1293921 | 83.11.*.* 13 sty 2014 00:24

                       A ja wolę co roku dac na WOSP niz CARITASOWI. Ksieza maja tyle hajsu i tyle hektarow ziemi ito wszystko za darmo, ze moga pomagac z wlasnej kieszeni a nie zbierac i wykorzystywac do tego male dzieci, ktore stoja w marketach i prosza o pieniadze

                       Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

                       1. darek #1293881 | 89.228.*.* 12 sty 2014 23:33

                        Za rok powinni zagrać dla uzdrowienie służby zdrowia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

                        Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

                        1. Pan dżosef #1293871 | 78.150.*.* 12 sty 2014 23:21

                         Typowy olsztyniak..."nie ide na Jurka ..nie dorabiam Jurka "...a jutro w szkole ,czy w pracy..ojj stary ale byla impreza..

                         ! - + odpowiedz na ten komentarz

                        2. maks #1293869 | 88.156.*.* 12 sty 2014 23:20

                         mimo ze prowadze własna firme i zarabiam duze pieniadze to nigdy nie dam i nie dałem złotówki na tą orkiestre , bo sądze ze to wyręczanie panstwa które same powinno zadbać o dzieci,chorych, szpitale itd. Płacicie podatki, zusy i stoicie w wielkich kolejkach do lekarzy, czekacie po pare miesiecy na wizyte u lekarzy! Jesteście totalnie ogłupieni.

                         Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

                         1. G. #1293857 | 95.160.*.* 12 sty 2014 22:49

                          Teraz, za rok i każdego następnego - niech orkiestra gra!. Nie raz zdarzyło mi się być w szpitalu z dziećmi, sprzęt który był potrzebny miał znane wszystkim naklejki. Teść w szpitalu.. i co te same naklejki. Owszem chciałby się by wszystko funkcjonowało tak by takie akcje nie było potrzebne. Ale skoro nie działa tak jak powinno, to dokąd wiem że środki są dobrze zarządzane i rozliczane trzymam kciuki za wynik akcji i kropka.

                          Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                         2. Bolo #1293852 | 77.87.*.* 12 sty 2014 22:45

                          W Dużego Lotka jakoś szybciej ta kwota rośnie, migiem bez aukcji na samych zakładach zbierają po 30mln lekko! bo to tylko na wypłatę wygranej jest a na WOŚP dopiero 24mln...

                          Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                         3. Pod płaszczykiem dobroczynnosci ten facet #1293810 | 82.139.*.* 12 sty 2014 22:05

                          Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ten facet pod hasłem "Róbta co chceta " deprawuje polska młodzież

                          1. ŻEBRACTWO a potem te sztuczne ognie #1293801 | 82.139.*.* 12 sty 2014 21:57

                           Miesiąc temu zapisałam sie do okulisty. Termin mam na maja 2014 roku !!!! To jest słuzba zdrowia ??? Co to jest ??? Nie dam 1 grosza na tych darmozjadów

                           Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                           1. hehe #1293799 | 81.190.*.* 12 sty 2014 21:56

                            Czy gdzieś jest podane ile z tej kwoty pójdzie REALNIE na zakup sprzętu , a ile rozejdzie się na "koszty" ?

                            Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                           2. jeden prezes zarobi wiecej,ale zbierajmy. #1293788 | 89.67.*.* 12 sty 2014 21:49

                            Zbierac trzeba, dawac trzeba, jesli chcemy isc do nieba,..... Zbiorki duze, miasto spore,... lecz to wszystko nieco chore,... brak jest pracy, bezrobocie, lecz Prezesi biora krocie, jak tlumaczyc ludziom sprawe, ze wiecej niz zebrano w calym Miescie, taki Prezes ma co miesiac na Lawe. A prezesow mamy wiele nie zmniejszymy naszej biedy, chocbysmy zbierali co niedziele. pozdrawiam.i sia klaniam dajacym Paniom, i dajacym Panom.

                            Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                           3. PAKI #1293740 | 88.156.*.* 12 sty 2014 21:05

                            ALE BYŁO DZIŚ SŁABO POD INKĄ TEN KOLEŚ CO TO PROWADZIŁ JUŻ POWINIEN DAWNO BYĆ NA EMERYTURZE BO CO ORKIESTRA TO JEST GORZEJ I NUDNIEJ. KIEDYŚ TO SIĘ DZIAŁO!JUŻ WIDAĆ,ŻE MU TYLKO NA KASIE TYLKO ZALEŻY. KIEDYŚ JAKIE RAJDY BYŁY AMATORSKIE, A TERAZ NIC. GDYBY TO MŁODY CZŁOWIEK ORGANIZOWAŁ TO TRASA BY BYŁA LEPIEJ ZROBIONA I AUT BY BYŁO WIĘCEJ.PANIE F......KI CZAS NA EMERYTURĘ.

                            Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                            1. Kolo #1293710 | 77.242.*.* 12 sty 2014 20:48

                             Chciałbym nieco podbudować wszystkich przeciwników i popieraczy owsiaka. Otóż każdy z was co miesiąc staje się dobroczyńcą pod przymusem. Każdy pracujący bowiem musi płacić składki na fundusz zdrowia w wysokości kilkuset złotych. To z tych pieniędzy w 99% finansowany jest sprzęt do szpitali. Co przy tym marne 2zł wrzucone raz w roku do owsikowej puszki? Nie ma co więc się tak ekscytować nadmiernie działalnością wośpu...

                             Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                             1. Kalkulacja #1293578 | 88.156.*.* 12 sty 2014 18:55

                              Im więcej Orkiestra zbierze tym więcej rządzący mają na podwyżki i premie dla siebie. Bo przecież nie muszą wydawać na sprzęt bo Orkiestra go kupi. Logiczne? Logiczne.

                              ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                              1. monika18 #1293569 | 89.228.*.* 12 sty 2014 18:52

                               wlasnie skonczylam 18 lat i chetnie oddam sie Jurkowi, to taki cudowny facet, on jest moim bohaterem

                               ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                               1. do J-24 czy 25 #1293563 | 164.126.*.* 12 sty 2014 18:47

                                Tu nie chodzi o żadne łamanie prawa.Zgodnie z prawem Owsiak może prawie 50% środków z Orkiestry przeznaczyć na co chce,a więc na siebie i przystanek Woodstock.Ale czy to jest uczciwe,wobec wszystkich wspierających Orkiestrę którzy tego nie wiedzą?Myślą wszyscy,że dają kasę na chore dzieci a tak na prawdę dają na pasibrzuchów którzy nieźle za to żyją i zgromadzili już z tego w nieruchomościach kilkudziesięcio milionowy majątek,oraz,że spora część kasy z Orkiestry przeznaczana jest na demoralizację młodzieży na przystanku Woodstock gdzie króluje alkohol,narkotyki,przypadkowy seks itd.Niby w papierach jest wszystko w porządku,ale czy to jest uczciwe,czy na pewno na to Ci wszyscy naiwni ludzie o dobrych sercach dają pieniądze.

                                Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                                1. J-24 czy 25 #1293522 | 81.190.*.* 12 sty 2014 18:18

                                 Widzę,że na forach mamy dużo zawistnych ludzi, zarzucających Orkiestrze i Owsiakowi wszystko co możliwe. Po pierwsze nikt nie karze krytykantom wrzucać nawet 1 gr, a po drugie jeśli twierdzicie,że to przekręty, wałki itd. to macie obowiązek zgłoszenia to do Prokuratury. Jeśli natomiast nie zgłosicie to również jest na to paragraf.Więc co??, dowodów brak?, bo Owsiaka kontrolują dziesiątki razy w roku i nie ma żadnych dowodów na nieprawidłowości, więc jeśli ich nie macie, to nie powielajcie plotek i tyle. Powtarzam nikt nie karze Wam wrzucać grosza, a za szkalowanie na forach jest paragraf. Kilka dni temu mecenas Giertych wygrał, z tymi którzy szargali innych, poczytajcie sobie.

                                 Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                                 1. Jak jest ? #1293489 | 83.11.*.* 12 sty 2014 17:54

                                  Na co idą pieniądze Orkiestry Owsiaka? Caritas przeznaczał na pomoc potrzebującym 99 proc. wpływów. A WOŚP zaledwie 54 proc.? ''Dobrych kilka milionów złotych każdego roku WOŚP przeznacza nie tylko na organizację całego finału i funkcjonowanie samej fundacji, ale też na imprezę rockową Przystanek Woodstock''... ''Jeśli w ostatnim sprawozdaniu finansowym można przeczytać, że wśród aktywów trwałych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdują się "budynki, lokale i obiekty inżynierii lądowej i wodnej" o wartości ponad 7,6 mln zł, to rodzi się pytanie, czy nadal chodzi o akcję charytatywną, z której pieniądze są natychmiast przekazywane, zgodnie z wiarą darczyńców, na ratowanie chorych dzieci, czy też o duży koncern, który opracowuje gigantyczną kampanię promocyjną i strategię lokowania znaczących funduszy – część na lokatach, część w nieruchomościach, reszta jako rezerwa celowa.''

                                  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

                                  1. do oj oj #1293460 | 164.126.*.* 12 sty 2014 17:36

                                   ale czemu mam nie korzystać,skoro czy chcę czy nie chcę to muszę na tego hochsztaplera Owsiaka się składać i z moich podatków i wpłacanego przeze mnie abonamentu jego akcja jest utrzymywana.Bez wielkiego wsparcia TVP,Policji,Wojska,Pogotowia,Samorządó w itd. to o akcji Owsiaka nie wiedział by nawet pies z kulawą nogą.Państwo na jego finały co roku wydaje miliony,za które bez tej całej chucpy mogło by odrazu kupić ten cały sprzęt.Ale nie o to tu przecież chodzi,wtedy nie urobiło by się naiwnej młodzieży,a z Owsiaka nie zrobiono by świętego i nieomylnego autorytetu którego w odpowiednich momentach się wykorzystuje i odpala.

                                   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

                                   1. oj oj #1293426 | 46.205.*.* 12 sty 2014 17:00

                                    Proszę o jasną deklaracje krytykantów Owsiaka, by ich zdrowie, oraz zdrowie ich najbliższych nie było ratowane sprzętem z serduszkami. Najlepiej wytatuowana deklaracja sprzeciwu na sercu.

                                    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

                                    1. oj oj #1293422 | 46.205.*.* 12 sty 2014 16:57

                                     Patrzę na nienawiść ludzi, którzy hejtują akcje Owsiaka i zastanawiam się co nimi kieruje. Piszą bzdury o jakiś lewych pieniądzach, nawołują do "olewania" tej akcji. Podejrzewam, że są to ludzie, którym wszystko co niesie iskrę dobra kojarzy się ŻLE. Tylko dla tego, ze trzeba coś dać od siebie, czas, zaangażowanie, pieniądze. Najłatwiej krytykować i oczerniać, tak ciężko zrobić coś dobrego.

                                     Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                                     1. sas #1293400 | 83.9.*.* 12 sty 2014 16:33

                                      Posiedziałem trochę w necie tematem dnia jest oczywiscie 22 WOŚP zastanawiam się skąd tyle nienawiści jadu i oskarżeń wobec tej akcji czesto ze strony środowisk prawicowo katolickich potrz poranny program radiowy P Olejnik, gdzie pomoc to wyznacznik miłosci bliżniego ? Nie rozumiem tych postaw, przecież kto chce to daje, a kto nie chce to nie - przymusu brak, po co te napastliwe dyskusje.

                                      Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                                     2. b #1293394 | 79.187.*.* 12 sty 2014 16:29

                                      Brawo Orkiestranci p.Jurka...nie czytajcie idiockich komentarzy zawistnych,proponuję,żeby nie korzystali oni z urządzeń w szpitalach,tych z czerwonym serduszkiem!

                                      Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz