Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

2014-01-21 16:32:23 (ost. akt: 2014-01-21 14:34:06)
Kultura Olsztyn, Kamienica Noujacka MOK, ul. Dąbrowszczaków... 23 stycznia 2014
Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

23 stycznia (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy do Kamienicy Naujacka MOK na kolejne spotkanie wchodzące z cykl Pracownia Literacka. Gościem będzie jedna z najbardziej znanych polskich autorek kryminałów, niejednokrotnie porównywana przez krytyków z Camillą Lackberg.

Bonda napisała takie książki, jak m.in.: „Sprawa Niny Frank”, „Florystka” czy „Polskie morderczynie”, na podstawie których powstało słuchowisko radiowe. W programie ponadto rozmowa z reżyserką i aktorkami spektaklu. Wstęp na spotkanie wolny.

Katarzyna Bonda (ur. 1977) – pisarka, scenarzystka, dokumentalistka specjalizująca się w tematyce kryminalnej.

Dziennikarka z wykształcenia (Uniwersytet Warszawski); była sprawozdawcą sądowym, pisała reportaże, raporty, teksty publicystyczne. Przez 12 lat pracowała dla najbardziej prestiżowych tytułów prasowych oraz realizowała krótkie formy telewizyjne dla TVP. Ukończyła też scenopisarstwo na PWSFTViT w Łodzi. Obecnie zajmuje się pisaniem książek i scenariuszy filmowych. Wykłada w szkole kreatywnego pisania „Pasja Pisania” w Warszawie. Jest członkiem Stowarzyszenia Film 1,2. Nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru za "Sprawę Niny Frank".

Stypendystka europejskiego programu ScripTeast dla scenarzystów i innych warszatów pisarskich oraz scenariopisarskich (m.in. Szkoła Filmowa Andrzeja Wajdy, ScriptForum, Lato Filmów). Twórczyni i pomysłodawczyni najlepszego portalu o pisaniu oraz szkoły kreatywnego pisania Maszynadopisania.pl.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB