Acid Drinkers w Kętrzynie!

2014-02-04 11:57:02 (ost. akt: 2014-02-07 14:25:13)
Muzyka Kętrzyn, City Club, ul. Lanca 3 16 lutego 2014
Acid Drinkers w Kętrzynie!

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Kolejna legenda polskiej sceny rockowej zawita do Kętrzyna. Tym razem chodzi o poznański zespół Acid Drinkers, który 16 lutego zagra u nas w ramach trasy "Black Is My Colour". Gospodarzem koncertu będzie City Club.

Acid Drinkers to bardzo utytułowany zespół. Muzycy mają na swoim koncie aż 15 albumów, wiele tras koncertowych i festiwali z Jarocinem, Metalmanią, Węgorzewem, Przystankiem Woodstock oraz Odjazdami na czele. "Kwasożłopy" otwierali też koncerty takich gwiazd jak Deep Purple, Bruce Dickinson, Megadeth, Slayer czy Sepultura. Ponadto zespół jest zdobywcą Fryderyków w latach 1998, 2000, 2004 i 2009 oraz Złotego Bączka za rok 1998 i 2007.

Do Kętrzyna grupa przyjedzie w ramach trasy koncertowej "Black Is My Colour", która obejmuje wiele miast w całej Polsce. Seria koncertów promuje ostatnie wydawnictwo poznaniaków - płytę "La Part du Diable", ale też zapewne przygotowuje fanów przed kolejną, szesnastą już pełnoczasową płytą.

Wszystko zaczęło się jeszcze w 1986 roku, kiedy to w Poznaniu Tomasz "Titus" Pukacki razem z Robertem "Litzą" Friedrichem zafascynowani pierwszymi płytami Metalliki sami postanowili trochę pohałasować. Szybko dołączyli do nich Dariusz "Popcorn" Popowicz oraz Piotr "Chomik" Kuik - tak powstał pierwszy skład Acid Drinkers. Perkusistę Chomika dość szybko zastąpił Maciej "Ślimak" Starosta, natomiast po odejściu Litzy (1998 r.) przez zespół przewinęło się kilku gitarzystów (m.in. Tomek "Lipa" Lipnicki czy Przemysław "Perła" Wejmann). W chwili obecnej funkcję tę pełni Wojciech "Jankiel" Moryto, który brał już udział w sesjach do płyt "Fishdick Zwei" (2010) i wspomnianej "La Part du Diable" (2012). Muzyk znany również z gry w zespole Flapjack doszedł do Acid Drinkers w 2009 roku po zdecydowanie przedwcześnej śmierci Aleskandra "Olassa" Mendyka.

W roli supportu z poznaniakami zagra olsztyński zespół Traffic Junky. Dla młodych muzyków będzie to kolejna okazja, by pokazać się u boku Acid Drinkers. W październiku ubiegłego roku to właśnie Traffic Junky otwierało olsztyński koncert popularnych "Kwasożłopów".

Koncert odbędzie się 16 lutego w City Clubie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00, otwarcie bram nastąpi o 18:00. Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu) już są dostępne w klubie.

Promocja "Kultury Troche..."

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB