Sprawdź, kto zaśpiewa w Olsztynie w lutym

2014-02-05 07:32:00 (ost. akt: 2014-02-06 13:51:28)
Sprawdź, kto zaśpiewa w Olsztynie w lutym

Autor zdjęcia: Konrad Sierzputowski

Szykuje się rozmaity miesiąc w olsztyńskim Andergrancie. Za nami już jeden festiwal, a na horyzoncie pojawia się 11 nowych koncertów. Sprawdź, jakich wykonawców będzie można zobaczyć w lutym w Olsztynie.

Po zakończonym niedawno Festiwalu im. Szymona Czecha Andergrant nie zwalnia tempa. Już 6 lutego dla olsztyńskiej publiczności zagra Gooral. Zaprezentuje materiał z nowej, jeszcze ciepłej płyty "Better Place", ale nie zabraknie starszych kawałków autora. Gooral nie przyjedzie sam. Wraz z nim zagrają Panienka Wiosna Wiosnowska i Pan Kamer.
Zobacz więcej

Drugą częścią mini maratonu jest koncert Tomasz Makowieckiego. Finalista jednej z pierwszych edycji "Idola" zaprezentuje się 8 lutego w ramach trasy "Moizm Tour 2014". Olsztyn jest jednym z 13 przystanków w trasie. Artysta promuje swoją nową płytę.


Muzyczny maraton kończy koncert grupy Róże Europy, która w tym roku obchodzi 30-lecie pracy na scenie. Olsztyńska publiczność usłyszy zupełnie nowe, koncertowe wersje starszych kawałków oraz utwory z nowej płyty "Zmartwychwstanie". Grupa ma na swoim koncie 9 płyt studyjnych, tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii, Włoszech.


Andergrant przygotował się również na walentynki. Święto zakochanych przebiegnie pod nazwą Riot Punk Walentynki 2014. Na scenie 14 lutego zaprezentuje się 5 kapel. Będą to: norweska grupa Riots, Kuba Rozpruwacz, Larwy Polarne, Last Control i Motór Dead. Walentynki w Andergrancie zapowiadają się głośno.

Po głośnych wydarzeniach walentynkowych czas na zmianę klimatu. 15 lutego na deskach olsztyńskiej sceny wystąpią PIH, JWP i Siwers. Co zagrają? Z głośników polecą utwory z nowej płyty PIH-a "Dowód Rzeczowy Nr 3". Krążek ten jest długo wyczekiwanym zakończeniem trylogii "Dowód Rzeczowy" zapoczątkowanej w 2010 roku.

Eros, Kosi oraz Łysol z warszawskiej grupy JWP zaprezentują swój stały program w połączeniu z wybranymi numerami z innych projektów.

Goście, goście. 16 lutego zawitają do Olsztyna goście zza wschodniej granicy. Będzie to grupa Kozak System z Kijowa. postarają się porwać olsztyńską publikę energicznym mixem ukraińskiej i bałkańskiej muzyki z wyrazistymi akcentami na rock, punk, ska oraz reggae. Zespół ma na swoim koncie już kilka tras koncertowych m.in. na terenie Polski, Holandii, Austrii, Rumunii, Szwecji, Włoch, Kanady i USA.

"Zeus. Nie żyje"- to m.in. utwory z tego krążka będziecie mogli usłyszeć 20 lutego w Anderze. Płyta tego charyzmatycznego, łódzkiego rapera szturmem wzięła polski rynek fonograficzny. Przez kilka tygodni po ukazaniu znajdowała się w rankingu najlepiej sprzedających. Jego show z udziałem Joteste i Dj Mixair Eudezet to przynajmniej 90 minut energetycznej bomby.

Po wrażeniach z całego miesiąca imprez czas na chill out. Do tego przyczynić się ma kolejny już w Olsztynie koncert Kamila Bednarka, który odbędzie się 21 lutego. Bardzo dobrze przyjmowany jak do tej pory artysta, nie odmówił kolejnej wizyty. Ze sceny popłynie ogromna ilość pozytywnej energii i dobrych wibracji.

Koniec miesiąca to dwa koncerty kapel, których jeszcze u nas nie było.
26 lutego zagra zespół Thesis. Zespół ma na swoim koncie dwie trasy koncertowe oraz jedną płytę. Drugi koncert odbędzie się 28 lutego i będzie to występ grupy Illusion. Kapela założona w 1992 roku miała swoje wzloty i upadki. Zaowocowało to 7 krążkami w ich płytowym dorobku.

RS


Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. piotr #1317568 | 83.24.*.* 6 lut 2014 06:51

  pih i jwp/bc jest 15 lutego a nie 21 trzeba dokladniej sprawdzac informacje albo czytac to co sie pisze:) dziekuje

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Maciej #1317427 | 81.167.*.* 5 lut 2014 21:33

  Powinno być Lost Control , i tez jest z Norwegii

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zły tytuł #1316917 | 83.238.*.* 5 lut 2014 13:57

  powinno być: "kto zaśpiewa w andergancie w lutym". tak jakby nigdzie indziej nie grali...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz